Designeri » L » Oriental « Grupuri

Lalique Le Parfum Lalique de dama

Lalique Le Parfum Lalique de dama Imagini Lalique Le Parfum Lalique de dama Imagini Lalique Le Parfum Lalique de dama Imagini Lalique Le Parfum Lalique de dama Imagini Lalique Le Parfum Lalique de dama Imagini

Lalique Le Parfum de Lalique este un parfum Oriental de dama. Lalique Le Parfum a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt dafin de India de West, bergamot si piper roz; notele de mijloc sunt iasomie, heliotrop si migdale; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, paciuli si vanilie.

dafin de India de West bergamot piper roz

iasomie heliotrop migdale

lemn de santal boabe de tonka paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lalique Le Parfum by Lalique.

Spiritueuse Double Vanille
Perfume Calligraphy Rose

Lalique Le Parfum Recenziile parfumurilor

Guerladd
Guerladd

Un parfum frumos de toamna/iarna eventual pentru tinute elegante,cu o alura matura si serioasa , aproape intelectuala daca pot spune, insa eu personal prefer totusi o vanilie mai dulce, mai uscata ,pudrata in genul Vanille Exquise - Annick Goutal sau Un Bois Vanille SL.

Am retestat Le Parfum , acum dupa ce l-am mai testat acum vreo 2 ani si imi parea o catastrofa! Acum nu mai imi pare catastrofal, este o vanilie dulce, cu dafin, tonka si paciuli (pe care eu il percep chiar bine). Parfumul imi seamana cu Casmir de la Chopard (acesta de fata este mai rafinat si nu chiar asa dulce precum Casmir), si imi mai seamana putin cu Jimmy Choo. Este un parfum rotund, bogat, pentru iarna, pentru iubitorii parfumurilor dulci, vanilate. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

tubykap20
tubykap20

Lalique a fost si este o surpriza foarte placuta.Incepand de la simpla mostra care m-a convins sa cumpar o sticluta de 50ml si cotinuand cu pretul de achizitie si momentul in care am desfacut cutia.Finetea si atentia cu care a fost gandit recipientul,finsarile si logo-ul de pe capac i-au adaugat multe bile albe casei Lalique,cu care recunosc sunt la prima intalnire. Sticluta de parfum arata de 1000 de ori mai bine in realitate decat in poza.

Pentru mine se incadreaza in categoria parfumurilor care imi plac de la primul puf,desi intr-adevar se simte dafinul,adulmecat de la distanta nu e asa suparator.Parca e o gura de aer proaspat,usor mentolat,ca un digestiv inainte de o masa la zi de sarbatoare. Dafinul se retrage repede (precum shot-ul de bautura digestiva) si face loc vaniliei care sta in capul mesei acompaniata in mod egal de fiecare din celelalte participante.

Pt iubitorii de vanilie,e o interpretare frumoasa ce merita avuta in colectie,destul de versatila pe vreme rece.Imi pare ca te poate energiza oarecum prin acele boabe de piper roz,intr-o dimineata geroasa cand te grabesti sa iesi pe usa,iar odata ajunsa in birou,iti dai fularul jos si simti adierea vaniliei...

Un parfum bun,construit frumos,cu multe calitati avute de parfumurile foarte scumpe,la un pret mai mult decat rezonabil.

olgastefan
olgastefan

Îmi place foarte mult, deși are, într-adevăr, o notă de început stranie (dafinul?). Devine curând vanilie dulcee, rafinată, tindeam s-o compar cu vanilia din Tocade sau Kenzo Amour, dar cred că are o dimensiune în plus față de acestea două :). Parfumul are profunzime, longevitatea e foarte bună, siajul- moderat. Chiar este un parfum bine făcut, rotund, mă convinge că Lalique e o casă care, fără să creeze crowd pleasers, reușește să dea formule deosebite, unice... Și mă convinge să investesc numai în produse de acest calibru și să uit de celebrity scents și altele de acest fel :)

lily13ana
lily13ana

L-am cumparat blind si pot sa spun ca am devenit dependenta de el, Imi pare un parfum "plin" si cu o persistenta mare. Este dulce, pudrat, intens insa nu suparator. Este unul dintre parfumurile ale caror aroma o simt de dimineata pana seara fara a fi nevoie de reaplicare si despre care stiu totusi ca are un siaj moderat. Si daca iau pe mine o haina pe care am purtat-o in alta zi cand am fost data cu Lalique, mirosul mi se prinde din nou de piele. Nota 10 din partea mea.
Edit, L-am vandut din necesitate insa daca ar fi sa il am din nou nu l-as mai vinde, este un parfum foarte bun, eu l-am prin la un pret super pe aoro insa vad ca acum l-au scumpit foarte mult.

Parfum 5oz
Lalique Le Parfum body cream for women 6.7 oz
Lalique Le Parfum body cream for women 6.7 oz
FragranceX.com
Eau De Parfum 3.3oz
Lalique Le Parfum Perfume by Lalique, 3.3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
FragranceNet.com
Lalique Le Parfum Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Lalique Le Parfum Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Lalique Le Parfum Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Lalique Le Parfum Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lalique Lalique Le Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lalique Lalique Le Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lalique Le Parfum dupa Lalique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lalique Le Parfum de Lalique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dior Addict Calvin Klein Obsession Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Cartier Must de Cartier Givenchy Hot Couture Guerlain Shalimar Parfum Initial Tom Ford Black Orchid Chanel Allure Sensuelle Chanel Coco Eau de Parfum Lalique Encre Noire Pour Elle Yves Saint Laurent Cinema Juliette Has A Gun Citizen Queen Elie Saab Le Parfum Guerlain My Insolence Christian Dior Midnight Poison Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain L'Instant de Guerlain