Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Satine Lalique de dama

Satine Lalique de dama

Satine Lalique de dama Videouri
Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini

Satine de Lalique este un parfum Oriental Lemnos de dama. Satine a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt iasomie, heliotrop si gardenie; notele de mijloc sunt boabe de tonka, vanilie si piper roz; Notele de baza sunt lemn de santal, vetiver si paciuli.

iasomie heliotrop gardenie

boabe de tonka vanilie piper roz

lemn de santal vetiver paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Satine by Lalique.

Good Girl

Satine Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte tandru, moale, chiar daca simt si o doza mica de piper. Este dulceag, insa nu dulce, ci pufos, ca de casmir. Cred ca acestuia i s-ar fi potrivit numele ”Casmir”, nu celui de la Chopard! Este si usor pudrat, insa nu imbacsit, si usor lemnos, dar esenta este ca acesta e un parfum foarte soft. In baza simt o doza generoasa de santal , precum si un strop de paciuli. Siaj si persistenta moderata. Nota mea: 7/10

arianperfume
arianperfume

Imi place foarte mult. Nu eram convinsa din recenzii, dar l-am achizitionat pana la urma(blind). Este un parfum foarte pufos, cozy, ca un norisor parfumat cu vanilie. Este doar usor floral si la inceput se simte o iasomie indulcita cu piper roz. Aceasta faza dureaza in jur de o ora dupa care se transforma in ceva care aduce aminte de pudra de bebelusi si vanilie. Il iubesc!! Are ceva in el care ma face sa ma simt relaxata indiferent de ce s-ar intampla in jur.
Siaj bun, peste 1 m si durata indelungata, peste 6 ore.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lalique Satine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lalique Satine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Satine dupa Lalique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Satine de Lalique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Robert Piguet Visa 2007 Givenchy Very Irresistible Sensual Robert Piguet Rose Perfection Chanel Coco Eau de Parfum Keiko Mecheri Loukhoum Lalique Encre Noire Pour Elle L`Occitane en Provence Eau des Baux John Galliano John Galliano Thierry Mugler Womanity Guerlain L'Instant de Guerlain Laura Biagiotti Mistero di Roma Donna Prada Prada Candy Annick Goutal Un Matin d`Orage Sisley Soir de Lune Chanel Allure Sensuelle Serge Lutens Datura Noir Amouage Memoir Woman Lancome Magie Noire Bottega Veneta Bottega Veneta