Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Satine Lalique de dama

Satine Lalique de dama

Satine Lalique de dama Videouri
Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini Satine Lalique de dama Imagini

Satine de Lalique este un parfum Oriental Lemnos de dama. Satine a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt iasomie, heliotrop si gardenie; notele de mijloc sunt boabe de tonka, vanilie si piper roz; Notele de baza sunt lemn de santal, vetiver si paciuli.

iasomie heliotrop gardenie

boabe de tonka vanilie piper roz

lemn de santal vetiver paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Satine by Lalique.

Good Girl

Satine Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Desi nu imi plac parfumurile gurmande, si fug de dulcegarii ascunzandu-ma printre notele de tamaie, pielarie si vanilie, Satine a fost un parfum care desi nu este stilul meu, mi-a spus ceva ce altele nu au reusit. A fost moale, tandru si seducator, m-a invaluit intr-o vanilie pufoasa, foarte confortabila si delicioasa.
Este un gurmand pe care il tolerez cu greu, nu pretind ca ar avea ingrediente de cea mai buna calitate sau mirosul cel mai original dar pentru mine Satine are cea mai frumoasa vanilie gurmanda. Te invaluie, te mangaie si te alinta, iti reda zambetul si starea de bine.
Perfect pentru toamna iarna!!Siaj si persistenta bune!!!

Este un parfum foarte tandru, moale, chiar daca simt si o doza mica de piper. Este dulceag, insa nu dulce, ci pufos, ca de casmir. Cred ca acestuia i s-ar fi potrivit numele ”Casmir”, nu celui de la Chopard! Este si usor pudrat, insa nu imbacsit, si usor lemnos, dar esenta este ca acesta e un parfum foarte soft. In baza simt o doza generoasa de santal , precum si un strop de paciuli. Siaj si persistenta moderata. Nota mea: 7/10

arianperfume
arianperfume

Imi place foarte mult. Nu eram convinsa din recenzii, dar l-am achizitionat pana la urma(blind). Este un parfum foarte pufos, cozy, ca un norisor parfumat cu vanilie. Este doar usor floral si la inceput se simte o iasomie indulcita cu piper roz. Aceasta faza dureaza in jur de o ora dupa care se transforma in ceva care aduce aminte de pudra de bebelusi si vanilie. Il iubesc!! Are ceva in el care ma face sa ma simt relaxata indiferent de ce s-ar intampla in jur.
Siaj bun, peste 1 m si durata indelungata, peste 6 ore.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lalique Satine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lalique Satine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Satine dupa Lalique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Satine de Lalique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Coco Eau de Parfum Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain L'Instant de Guerlain Laura Biagiotti Mistero di Roma Donna Givenchy Very Irresistible Sensual Amouage Sunshine Amouage Amouage Lyric Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance John Galliano John Galliano Yves Rocher Voile d'Ambre Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Dolce Vita Amouage Memoir Woman Laura Biagiotti Essenza di Roma Elie Saab Le Parfum Lalique Lalique Le Parfum Robert Piguet Visa 2007 Robert Piguet Rose Perfection Amouage Beloved