Designeri » L » Floral Aldehidic « Grupuri

Climat Lancome de dama

Climat Lancome de dama

aldehide
Climat Lancome de dama Imagini

Climat de Lancome este un parfum Floral Aldehidic de dama. Climat a fost lansat in 1967. Creatorul acestui parfum este Gerard Goupy. Notele de varf sunt violeta, piersica, iasomie, lacramioare, bergamot, trandafir si narcisa; notele de mijloc sunt aldehide, rozmarin si tuberoza; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, zibeta, bambus si vetiver.

violeta piersica iasomie lacramioare bergamot trandafir narcisa

aldehide rozmarin tuberoza

lemn de santal boabe de tonka ambra mosc zibeta bambus vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Climat by Lancome.

Climat Recenziile parfumurilor

crisa
crisa

Un parfum pe care il avea mama si m-a insotit in copilarie si adolescenta. E un parfum care imi inspira o epoca apusa : eleganta, distinsa, distanta, romantica. Are un farmec aparte - ca o naluca.

monafro
monafro

La 45 de ani se poate? Recunosc, am păcătuit: îmi plac parfumurile floral-aldehidice, pentru că nu sunt atât de suave sau inocente și sunt persistente, elegante și îmi sugerează vremuri sau persoane mai nobile, mai culte(Antilope, Calandre, Madame Rochas, Farouche, Knowing etc.) Acest Climats este sugestiv și bogat, iar notele de mijloc sunt exact pe placul meu. Se mai găsește? Nu l-am mai simțit demult...

craitza

Daca iti place,nu conteaza varsta !Asta e umila mea parere ! Parfumul mi-a placut insa mi-a inspirat un soi de rafinament,de eleganta matura.

craitza

Un parfum floral aldehidic potrivit pentru doamne elegante trecute de 60 ani.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome Climat fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome Climat, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Climat dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Climat de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Amouage Amouage Gold pour Femme Tommy Hilfiger Tommy Girl Jeans Givenchy Les Parfums Mythiques - L'Interdit Avon Topaze Carthusia Aria di Capri Hermes Amazone Tonatto Profumi Flor D'Arancio Amway Quixotic Lanvin My Sin Yves Rocher Milrose Weil Chunga Jaclyn Smith California