Designeri » L » Chypre Floral « Grupuri

Hypnose Senses Lancome de dama

Hypnose Senses Lancome de dama

miere
Hypnose Senses Lancome de dama Imagini

Hypnose Senses de Lancome este un parfum Chypre Floral de dama. Hypnose Senses a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt portocala, mandarina si piper roz; notele de mijloc sunt osmanthus, trandafir si miere alba; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, paciuli, rasina benzoica si boabe de tonka.

portocala mandarina piper roz

osmanthus trandafir miere alba

laudanum frantuzesc paciuli rasina benzoica boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hypnose Senses by Lancome.

Hypnose Senses Recenziile parfumurilor

cateyes

Am avut norocul sa imi iau un Hypnose Senses aproape de anul lansarii lui, asa ca revin cu o noua recenzie pentru ca simt niste diferente semnificative fata de ceea ce testasem anterior si poate ca ele sunt justificate in acest sens. Ma gandesc ca poate i-au umblat pe la reteta din moment ce e o diferenta de la cer la pamant intre o mostra apoasa si parfumul intens si persistent ce il am.
E un parfum puternic care vireaza elegant spre o linie clasica, dar nu se dezminte de la sarm si senzualitate. Hypnose senses are o tenta acrisoara foarte interesanta. Cred ca Bachus a intervenit in alcatuirea lui si a turnat peste fuziunea de trandafiri mierosi o cupa cu vin sec.

cateyes

Mi-am luat o mostra vazand cat e de controversat si se pare ca sunt una dintre nefericitele care a nimerit un Hypnose Senses apos,cu miros nedefinit. Ce o fi oare cu acest parfum, oare a ce miroase, oare unde e problema...
Nu a ramas nimic pe piele in urma lui, miroase a solutie din aceea de frizerie de pe timpuri, un miros acrisor ca de fixativ de par de acum 10 ani, apoi se indulceste vag si dispare cat ai clipi.
Nu il pot intelege si avand in vedere ca nu am simtit mai nimic, am ramas doar cu intrebari.

Stormica
Stormica

L am achizitionat dintr o parfumerie, este parfumul meu preferat ramane mirosul pe piele si dupa dus, nu stiu cum il poate considera cineva slab.

tubykap20
tubykap20

Si eu am ramas cu un mare semn de intrebare legat de el pt ca de fiecare data cand l-am testat nu am simtit nimic...

Michelle
Michelle

Am citit şi recenziile de pe fragrantica.com, şi cele de aici, şi văd că părerile nu doar că diferă, dar sunt diametral opuse. Stau şi mă întreb dacă toată lumea a mirosit acelaşi parfum. Unii spun că e foarte puternic, chiar am văzut că unii membri de pe fragrantica.com avertizează că la început trebuie încercat doar un puf, de spaimă că ar putea leşina cineva în jur.
Eu fac parte din categoria care nu îl simte deloc şi, deşi mă feresc în general să fiu atât de tranşantă, îi dau dreptate andreisb, care spune că e apă chioară.
Am mai citit că ar semăna cu Coco Mademoiselle (scuze pentru cacofonie). Nici vorbă.
Având în vedere că e perceput atât de diferit, recomand neapărat testarea înainte de achiziţie.

andrasb
andrasb

L-am testat si pe piele, si pe blotter si mi se pare la fel de slab, fara personalitate, aproape inexistent. Am fost surprinsa de asta, pentru ca este exact opusul unui "Lancome", adica, in limbaj popular, "apa chioara". Notele nu sunt neplacute, dar sunt foarte sterse. Nu ma mir ca l-am vazut permanent "la oferta" in Germania, de vreo 2 ani. Nu l-as cumpara si nici nu l-as purta. Mi se pare un absolut esec pentru Lancome, mai mare decat siropul numit "Tresor Midnight Rose".

Este un parfum dulce, cu rasini si miere. De asemenea, dupa un timp se simte trandafirul, unul usor piperat, care feminizeaza parfumul. Parfumul este destul de opulent, insa cu siaj moderat, dar persistenta buna. Este absolut diferit de editia clasica, insa si acesta imi pare potrivit pentru sezonul rece. Nota mea: 7/10

Lussy
Lussy

Un parfum puternic, tare cu o personalitate ravasitoare, care te va scoate din anonimat. Insa mie una nu prea imi place cum miroase pe mine cu atat mai putin pe tester. Il vad mai degraba a fi purtat seara in anotimpurile reci la o cina romantica sau chiar la o iesire cu prietenii. La inceput rasina benzoica domina acest parfum de la distanta insa cu timpul se mai incalzeste si face loc si altor note ca mierea sau piperului roz. Desi pentru mine nu este "my cup of tea" pentru alte persoane acest parfum este unic si minunat si un adevarat calmant in serile reci si geroase de iarna.

Bea
Bea

Lancome Hypnose Senses se schimba de la nuante de violet editia originala in culori insorite la aceasta editie. Acorduri Chypre sunt armonios echilibrate cu un buchet floral bogat, accentuand arome naturale, liniste si evacuare din marile orase.
Lancome Hypnose Senses este un parfum usor de purtat, chiar daca este un parfum moale, este suficient de puternic ca sa fie sesizat de cei din jur, este un parfum bland, care poate fi purtat atat ziua cat si seara, la servici sau la o intalnire romantica.
10/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome Hypnose Senses fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome Hypnose Senses, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hypnose Senses dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hypnose Senses de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Tresor Midnight Rose Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Prada Prada Candy Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Alien Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Christian Dior Dune Kenzo Kenzo Amour Lancome La Vie Est Belle Guerlain Idylle Eau Sublime Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Christian Dior Poison Tendre Gucci Gucci Eau de Parfum II Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Chanel Coco Eau de Parfum Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Burberry Burberry Brit Guerlain L'Instant Magic