Designeri » L » Oriental Vanilat « Grupuri

La Nuit Tresor Lancome de dama

La Nuit Tresor Lancome de dama

tropical
La Nuit Tresor Lancome de dama Videouri
La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini La Nuit Tresor Lancome de dama Imagini

La Nuit Tresor de Lancome este un parfum Oriental Vanilat de dama. Acesta este un parfum nou La Nuit Tresor a fost lansat in 2015. La Nuit Tresor a fost creat de Christophe Raynaud si Amandine Marie. Notele de varf sunt Para, bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt orhidee vanilata, trandafir negru, maracuia si capsuni; Notele de baza sunt paciuli, papirus, tamaie, lici, pralina, vanilie, caramel, cafea, cumarina si lemn dulce.

Para bergamot mandarina

orhidee vanilata trandafir negru maracuia capsuni

paciuli papirus tamaie lici pralina vanilie caramel cafea cumarina lemn dulce

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Nuit Tresor by Lancome.

Tresor Midnight Rose
La Vie Est Belle
Promesse
Tresor Eau de Parfum Lumineuse
Premiere Luxe

La Nuit Tresor Recenziile parfumurilor

Darkangel112
Darkangel112

L-am testat in iarna si mi s-a parut foarte frumos,dar abia ieri l-am cumparat.Incepe intens fructat,acidulat,ca o sampanie cu aroma de piersici,iar aceasta faza tine destul de mult.Din pacate,cand aceasta ia sfarsit,apare direct aroma dulce-intepatoare de caramel/praline.Nu mai simt deloc aroma orientala care m-a sedus in iarna (orhidee/trandafir/vanilie),iar melanjul dulce/intepator a reusit doar sa atraga atacul unei viespi asupra mea...A fost o zi de cosmar: ma tot revad tipand in fata intrarii in mall,cu viespea bazaind furioasa pe sub ochii mei si prietenele mele luptandu-se s-o alunge.Pana si un copil era destul de speriat.Si asa s-a incheiat experienta mea cu La Nuit Tresor,care va astepta probabil iarna,pentru a fi testat in continuare...

lily13ana
lily13ana

Debutul pare promitator, insa urmaza in scurt timp o avalasna de note dulci care il face destul de asemanator cu Nina Ricci l'extase. LVEB este in opinia mea o capodopera comparativ cu acest Tresor care m-a ingretosat peste masura si care a rezistat cu stoicism si dupa dus.
Nu are nimic din Tresor edp, pe are l-am pus pe mana cealalta.

Rose_selavie
Rose_selavie

Chiar aseara am vazut un documentar despre eruptia nimicitoare a vulcanului Vezuviu cel care a distrus orasul antic Pompei. De fapt abia a doua zi dupa prima mare explozie norul piroclastic a sufocat complet intreaga regiune si tot astfel dupa ce Lancome a lansat bomba dulce La Vie Est Belle ne da la scurt timp lovitura de gratie cu acest nou La Nuit Trésor.

Parfumul pare facut la repezeala, prin diluarea resturilor dulci ramase intarite in pipetele in care au fost facute Trésor Midnight Rose si La Vie est Belle. Putin alcool ca sa-si recapete fluiditatea si o picatura concentrata dintr-o noua aroma chimica din ceva fructat ca sa ne prefacem ca lansam ceva inedit si gata, o sunam pe Penelope sa ne mai pozeze.

In primele minute miroase exact ca acele bomboane movulii cu gust de mure sau coacaze, dulci de te ustura imediat gatul. Apoi zemosenia diabetica se transforma intr-o masa si mai zaharata din care nu mai iese. Contine si niste vanilie Dr.Oetker si pare un fructat cremos generic. Desigur este intens, da navala din sticla cu o forta impresionanta si, asa cum s-a intamplat si cu Vezuviul, sufoca totul in jur. Doar ca aceea a fost o nenorocire naturala, iar asta e una programata…

Nu stiu daca mai e necesar sa spun ca nu are nimic din clasicul Trésor. E ca si cum ai compara un trandafir cu o gogoserie ambulanta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome La Nuit Tresor fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome La Nuit Tresor, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Nuit Tresor dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Nuit Tresor de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain La Petite Robe Noir Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Nina Ricci Ricci Ricci Givenchy Very Irresistible Sensual Thierry Mugler Angel Trussardi My Name Chloe Love Eau Intense Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Chanel Coco Mademoiselle Lancome La Vie Est Belle Lorenzo Villoresi Teint de Neige Cartier Baiser Vole Cartier La Panthere Hugo Boss Boss Ma Vie Pour Femme Balenciaga B. Balenciaga Aquolina Pink Sugar Prada Prada (Amber) Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Miss Dior (new)