Designeri » L » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

La Vie Est Belle Lancome de dama

La Vie Est Belle Lancome de dama Videouri La Vie Est Belle Lancome de dama Videouri
La Vie Est Belle Lancome de dama Imagini La Vie Est Belle Lancome de dama Imagini La Vie Est Belle Lancome de dama Imagini La Vie Est Belle Lancome de dama Imagini

La Vie Est Belle de Lancome este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. La Vie Est Belle a fost lansat in 2012. La Vie Est Belle a fost creat de Olivier Polge, Dominique Ropion si Anne Flipo. Notele de varf sunt coacaze negre si Para; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si floare de portocal; Notele de baza sunt paciuli, boabe de tonka, vanilie si pralina.

coacaze negre Para

stanjenel iasomie floare de portocal

paciuli boabe de tonka vanilie pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Vie Est Belle by Lancome.

Flowerbomb
Fatale
Valentino Donna
Red Vanilla
La Nuit Tresor

La Vie Est Belle Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Citind recenzia Bibiutzei am rămas uimit de mulțimea recenziilor pentru acest parfum așa încât mi-am băgat și eu nasul în el. Nu că nu l-aș fi știut, în băncile din orașul meu, directorii cred că l-au impus subalternilor ca și uniformă.
Echipa care l-a creat a fost genială, a reușit să facă un parfum accesibil maselor, nu din punct de vedere al prețului, din punct de vedere al notelor. Să fim serioși, este un parfum bun! Acum dacă are atâta succes este aiurea să îl condamnăm pentru că îl poartă toată lumea. Geniali au fost și cei care au știut să îl promoveze!
Mie îmi place pentru că este elegant, feminin și prezent!

bibiutza

Chiar imi pare rau de bietul parfum:( Doar ca este suprapopular este discriminat...este un parfum mainstrean destinat maselor largi nu este vina lui ca este foarte bun si isi tine promisiunile gen siaj si persistenta maxima si ca face sa simti ca nu si aruncat banii pe fereastra cu el...
Este tare discriminat pe tema popularitatii sale si este pacat...eu una daca imi place un parfum atunci chiar nu conteaza ca tot mapamondul miroase idem cu mine.
Singurul minus din punctul meu de vedere este paciuliiiiiiiiii.....cam mult:)

Mihailush
Mihailush

sorry, pentru toate iubitoarele acestui parfum, dar
1. chiar nu imi place.
2. chiar si daca mi-ar fi placut citusi de putin, nu mi l-as fi luat pentru ca am impresia ca suntem pe vremea comunismului cand nu se facea decat un parfum si toata lumea trebuia sa se dea cu el, fiindca altceva nu se mai gasea. Bleah! Mi se intoarce de la atita LVEB pe strazi....

Ivy
Ivy

E inutil sa mai incerc sa-l descriu pentru toata lumea il stie si il intalnesti oriunde: pe strada, la piata, la supermarket, in autobuz, la biserica etc. Si mie imi place, l-as purta daca as putea. E memorabil si a creat un tipar.
Marele lui merit, totusi, este persuasiunea. A reusit sa le convinga si pe doamnele/domnisoarele, care nu folosesc parfum sau pentru care acesta chiar este un lux de nepermis, ca o picatura de eau de parfum te poate face sa te simti minunat si sa exclami "La vie est belle!"

Sory
Sory

Pulverulent, tandru, sexy, cremos, perfect pentru anotimpuri mai reci si iarna. Acordurile condimentate, de pralina, citrice, iasomie si fructe imi ofera un sentiment aparte. Deci spun da acestui parfum. M-a cucerit!

mariain
mariain

Ce urmeaza sa scriu acum e un test cu subiectul "cat de deschisa si cordiala este aceasta comunitate"...! Glumesc!
Daca as spune ca detest acest parfum as fi totusi blanda. Imi plac cosmeticele de la Lancome dar parfumurile casei nu mi-au placut niciodata. In mod particular imi displace acesta, sincer nu pot sa identific nicio nota, imi pare un talmes-balmes de cofetarie de cartier muncitoresc, ma doare fizic cand il simt aproape in orice supermarket invadandu-mi lipsit de politete narile si creierul...Combinat cu branza din raft sau transpiratia din aglomeratii ma lecuieste de parfumuri pentru o vreme nedeterminata. As implora purtatoarele sa uzeze cu parcimonie de dansul. Nu-i contest calitatile "tehnice", o fi frumos si bun dar pentru mine este o nenorocire nemeritata pur si simplu!Scuze, mii de scuze iubitoarelor de viata frumoasa, dar ma intelegeti, am avut si eu ocazia acum sa ma descarc putin!

sigrid
sigrid

L-am purtat azi, dupa mai bine de-un an , dupa ce il abandonasem doar pentru ca prea era facut “posta” de toata lumea mai ceva ca un Kent lung , intre fete , in toaleta liceului .
La sfarsitul zilei ii declar public: Esti bun, La Vie est belle! Ai schema si calitati tehnice remarcabile, persistenta si siaj de visss! Praline, tonka, para, vanilie, iris, iasomie, coacaze, un floral fructat gurmand perfect, de manual ( sau chiar de tratat) intr-ale gurmanderiei mainstream. Te-a inzestrat Olivier Polge cu de toate, ca natura pe David Gandy !:)
Pt ca un parfum sa dureze atat ( ca persistenta si popularitate) e nevoie nu de parfumier , ci de magician. Polge a scos din jobenul notelor exact parfumul care a dat un nou ton in parfumerie si si-a gasit in 3 ani hoarde de imitatori fara talent si fara succesul unui “significant other”. Si parca cu cat se incapataneaza mai multi sa il imite , cu atat el se distanteaza ca cel mai misto actor de stand up gurmand , la al carui spectacol in pub merg vineri seara si hipsterite dar si corporatiste blazate.
“Wine is constant proof that God loves us and loves to see us happy”
Parafrazand, La vie est belle este dovada ca Lancome ne iubeste si vrea sa ne vada fericiti.:)

Elena Camelia
Elena Camelia

La vie est Belle este clar unul din cele mai populare parfumuri din Romania, pe langa Alien si Lady Million. Il miros peste tot la fel ceea ce ma face sa cred ca se comporta pe toate tipurile de piele cam la fel, poate ma insel, nu stiu. Eu am o piele sensibila si foarte putine parfumuri miros placut pe mine, unele parfumuri foarte apreciate ori duhnesc ori se pierd in 2 ore.
Nu si prea iubitul meu La vie est belle! E dulce, e puternic, intoarce capete, lasa dara in urma ta! Pe scurt: il iubesc! E un parfum dulce si cald ce emana feminitate. Eu il port doar in zilele reci, pentru vara mi se pare cam mult. Cu riscul de a mirosi ca jumatate din doamnele si domnisoarele din Romania, spre sfarsitul lunii imi fac curaj sa imi achizitionez unul nou deoarece cel vechi este pe terminate. Daca sunteti fan al acestui parfum dar nu l-ati achizitionat din varii motive, va spun ca merita toti banii! 3-4 pufuri sunt suficiente pentru a se mentine! Cel putin pe haine mirosul tine cateva zile!!! Intro zi m-am parfumat cu el in jurul gatului si dupa cateva ore am "tras un pui de somn" invelita cu o pilota care probabil s-a atins de gatul meu cat dormeam. Timp de cateva zile cum ma puneam in pat ii simteam mirosul imprimat in lenjerie!!!

lily13ana

Cat am ocarat LVEB numai eu stiu, insa dupa o perioada plina de cautari febrile, in care l-am avut, dat si recumparat de 4 ori, am ajuns la concluzia ca este o creatie plina de rafinament care se ridica muuuult peste dulcegariile incercate de mine (si care nu sunt putine). Este dulce, este un miros comun, nu pentru ca ar fi ceva banal, ci pentru ca este purtat peste tot, insa pe pielea mea tot nu este suficient de dulce ca sa ma ingretoseze, are o prospetime care nu stiu de la ce vine...si ma tot face sa vreau sa il inhalez. pentru mine, dupa Poeme, este cel mai reusit parfum de la Lancome, insa nu am ajuns sa testez variatiile sale mai recente, doar varianta edt, care mi se pare sub edp. Pacat ca este purtat fara masura....

Stormica
Stormica

Incantator si foarte persistent

Maria-Mirabela
Maria-Mirabela

Un parfum cu ajutorul caruia cu siguranta te faci remarcata!

Andreeamaria
Andreeamaria

Nu pot sa neg,este un parfum care iese in evidenta,insa,nu pentru oricine. In mod obisnuit imi plac aromele dulci,vanilate,insa acesta,imi da o usoara senzatie de greata. Probabil din cauza PH-ului meu.Pe pielea mea,aromele dulci ale unui parfum,sunt mai pronuntate.Oricum,este special si potrivit femeilor care simt nevoia sa doarma cu el sub perna :D Daca nu iti place la nebunie,n-are sens sa-l ai :)

misha
misha

Un parfum elegant cu o personalitate puternica, genul "all eyes on me", te binedispune, iti da incredere in tine. Vei primi multe complimente purtandu-l!

Dana Maria

Sigur au aparut o gramada fake-uri. Dar originalul e inconfundabil. Notele de baza fac diferenta.

Amy

Hmmm..., de aceea imi miroase asa bine acest parfum probat in magazin iar pe strada, la persoanele care trec pe langa mine, nu imi mai place?! Pentru ca au aparut multe fake-uri, cum banuieste Anarina? Se poate!

anarina
anarina

Intr-adevar e un parfum extrem de popular in Romania. Este prezent pe toate site-urile...Marea lor majoritate fake-uri, bineinteles. Iata, cum se explica faptul, ca este prezent peste tot (si in gara). Personal, am facut comanda online si m-am convins de falsurile care au impanzit masiv Romania. Culmea, ca replicile imita perfect nota de varf, dar atat.

Amy

Genul de parfum spectacular deoarece te ameteste, te zapaceste si umple incaperea. Sandra Brown a parfumurilor! Telenovela parfumurilor! Asta imi inspira! Vrea sa te cucereasca repede si fara echivoc!

Dana Maria

Sigur ai mirosit edp? Cand intra cineva in incapere, acea incapere destul de mare se umple de mirosul lui La vie est belle si aroma nu dispare cel putin 15 minute dupa ce a plecat persoana respectiva. O fi purtat de toata lumea, dar daca ne place... ce sa facem? La urma urmei toatal umea poarta si pantofi... ne punem contra vantului si purtam doar sosete? :)

lily13ana

Eu nu-i percep dulceata pe care toata lumea o mentioneaza; indiferent unde l-am testat, l-am simtit ca pe un parfum uscat, usor pudrat, se simte bine paciuli in el si are un aer usor medicinal la inceput, dupa care se aseza frumos pe piele; parca simt un usor miros de vata pe bat gen Pink Sugar, insa foarte aerisit. Nu are siaj monstru, persistenta este peste medie. Nu isi merita banii(parerea mea), mai ales ca se simte pe strada la tot pasul...dar are ceva care ma face sa il pastrez, are un je ne sais quoi...
Am testat numai varianta edp de vreo 6-7 ori, iar parerea exprimata aici este legata doar de felul in care percep parfumul pe pielea mea, am o perceptie usor diferita asupra parfumurilor dulci atunci cand le port eu; este posibil ca pe pielea mea sa se atenueze dulceata dintr-un parfum.

Darkangel112
Darkangel112

La Vie Est Belle..un parfum extrem de interesant..lncepe foarte galagios si oarecum dur..Mie imi evoca o adolescenta rebela,gen Miley Cyrus..imbracata cat mai nonconformist,cu o coafura pe masura,o tigara aprinsa tinuta in mana cu inele imense,gesticuland si razand foarte tare,la o masa plina cu bauturi,intr-un bar la moda..anturajul o aproba si are ochi doar pentru ea..doar ea este diva,punctul de extrema atractie din acea seara..Parfumul incepe in forta,dur,fara pic de blandete..simt intai doar paciuli si iasomie,cu tonuri aspre,dure,iar aceasta asperitate,care ma deranjeaza,ramane pana la sfarsit,fara a se inmuia macar un pic..In mijlocul acestui neinduplecat duo isi face aparitia,timid,un fir de vanilie..incercand pana la sfarsit,fara succes,sa le induplece pe cele doua vrajitoare..iar lupta continua la fel,intreaga zi..Eu il vad purtat mai degraba de o tanara fumatoare..nonconformista obligatoriu..Siajul si persistenta sunt,cum altfel,la superlativ..10/10 este prea putin spus..

surlucia
surlucia

A devenit parfumul meu preferat toamna asta, mirosul de vanilie si bomboane ma inspira :) nu poti fi ignorata purtand acest parfum. Daca vreti sa primiti complimente, nu ezitati sa achizitionati acest parfum, sigur veti fi remarcate.

Valentina29
Valentina29

Mi-am promis ca acesta va fi parfumul pe care il voi purta ca mireasa ( peste cateva luni). Este perfect. Nebunia mea: parfumurile. Inainte sa il cunosc pe "La vie est belle "imi faceam griji legat de ce parfum voi alege in cea mai speciala zi din viata Toate grijile s-au risipit atunci cand am incercat acest parfum perfect pt zile speciale.... Dulce si vanilat, miros de praline.... Nota 10+

Dana Maria

E minunat! E parfumul meu de suflet! Nu sunt multe parfumuri care sa imi intre in suflet in halul asta. E dulce, puternic, imi vine sa il mananc! Desi cand in aplic seamana cumplit de mult cu Coco Mademoiselle (pe pielea mea), dupa o vreme se indulceste si ma face sa-l iubesc. Singurul lucru care ma deranjeaza e ca il au prea multe femei. Pana si in gara l-am "detectat". Pe strada, in magazine, peste tot.

bibiutza

Primele doua ore de la pulverizare mi se pare zgomotos: se zbate sa iti arate ca e puternic si dulceeeeeee pana la extrem , apoi usor usor oboseste se calmeaza si isi arata frumusetea ,usor pudrat ,dulce dar nu ca la inceput ci un dulce suav placut si asa ramane ore bune cam 7-8 pe pielea mea ceea ce este un maxim pt mine egalat doar de thierry mugler.

olgastefan
olgastefan

De ce se face atâta caz de parfumurile bombonicioase lansate de vedetele şi fostele vedete Disney Channel, când Lancome a lansat ceva "cu nimic diferit" de acelea? E-n spiritul epocii să vrem să mirosim a vanilie şi vată de zahăr, dar La vie est belle are ceva eminamente plictisitor (sper să nu fiu biasată de chipul Juliei Roberts, epitomul plictiselii, pentru mine...). Da, mi-aş putea petrece toată viaţa într-un şal roz de caşmir care miroase a La Vie est Belle, dar aş simţi şi că pierd foarte mult, oricât de comfortabilă senzaţia asta statică...

Romi
Romi

L-am testat cand a fost lansat la noi in tara, nu m-a impresionat atunci deoarece stiam ca va fi un parfum purtat de o multime de femei. Asa cum s-a intamplat si cu Alien de la Thierry Mugler sau cu Ange au Demon de la Givenchy.

L-am primit de curand cadou, desi nu am fost entuziasmata cand am deshis cutia. Stiam cum miroase.
Dupa ce l-am pulverizat pe piele a inceput sa imi placa. E dulce, gurmand, pudrat si persistent. Partea cu persistenta ma incanta cel mai tare.

Ce nu imi place la el este faptul ca este purtat de multe doamne, domnisoare, dudui si din pacate nu iti lasa personalitatea sa ''intre in incapere''... Mai intai intra parfumul, dupa care intra personajul.

adamescuandra
adamescuandra

L-am primit si il adorrr. Dulce, o explozie de fructe si bombonele. Usor pudrat dar nu babesc, contemporan totusi. In concluzie un parfum superb!

leila_mic

revin - dupa atata timp, nu am rezistat si mi l-am facut cadou de craciun; azi l-am primit! este sexy, te bine-dispune, te face sa zambesti, sa radiezi ... este ce mi-am dorit!!! mie mi se pare o bomba de dulce, de pudra fina si dulce - excelent!

Adelinasworld
Adelinasworld

La vie est belle... Mi-a placut prezentarea parfumului, sticla, imaginea Juliei Roberts, denumirea optimista...si iata ca l-am testat.
Iluziile mele cu privire la aroma lui s-au spulberat ca baloanele de sapun. Ma gandeam la praline delicioase, pluteam pe nori roz, pufosi...ce sa mai, de vis! Parfumul listeaza cateva dintre notele mele preferate si ma asteptam sa imi placa. Si totusi...
Parfumul incepe dulce de la inceput, dar nu e rotunjit si cald, ci se simte ascutit, e acea senzatie dupa ce ai mancat prea multa ciocolata si te zgarie neplacut pe gat. Sa fie din cauza alaturarii praline-coacaze? Nu stiu... Vanilia apare si ea in peisaj si salveaza putin situatia. Para nu o simt de loc... Spre final apare patchouli si boabele tonka si...atat. Nici vorba sa se armonizeze, sa se rotunjeasca frumos sau sa fie pudrat.
As fi vrut sa imi placa, dar ii spun "pas".
Persistenta si siajul sunt punctele forte ale parfumului si faptul ca place foarte multor persoane atunci cand il port.

Merilen
Merilen

Iubesc acest parfum,..e captivant,intoarce capete si...il vreeeaauuu!!!!!

Am mancat o prajitura din cauza lui, m-a lovit azi hipoglicemia dupa ce l-am (re)testat mai atent la imboldul unei prietene maniaca dupa parfumuri gurmande.
Bineinteles ca l-am testat in paralel cu Flowerbomb, e ca-n imaginile alea aproape identice cu "gasiti cele 10 diferente". Eu n-am gasit decat vreo 2, dar pentru mine e de ajuns cat sa nu sustin teoria ca ar semana chiar leit.

In primul rand, pornesc diferit la drum, Flowerbomb e o explozie gurmanda, La vie est Belle culmea, la inceput e mai degraba floral, eu simt foarte clar irisul. Un iris dulce-pudrat, care-l influenteaza mult si face ca intregul amestec sa para cremos, ceea ce Flowerbomb nu devine in niciun moment.

Deci irisul asta pentru mine trage o linie de demarcatie clara intre ele. Apoi, in La Vie apare un ton fructat (si nu e de la para, pe asta jur ca nu o remarc), care il face destul de zglobiu si neastamparat in amestec cu irisul. Acum sa fim seriosi, nu e un parfum urat deloc, e super simpatic. Genul care place probabil publicului tanar. Pana la el, Flowerbomb era dulcele suprem din segmentul mainstream, dulcele acela strengaresc, tineresc, dar se pare ca a fost detronat, caci pe langa La Vie Flowerbomb pare copt si matur.

O alta diferenta este legata de sa zicem tonalitatea notelor, ca-n muzica. Comparate, Flowerbomb pare mai grav, mai intunecat, mai afumat chiar, iar pe La Vie suculenta data de fructe il inalta, il fac mai vesel.

Si acum pentru cine nu stie deloc cum e Flowerbomb, rezumatul lui La Vie in 3 cuvinte:

Dulce. Tineresc. Vesel.

Adica asa cum e viata cand esti tanar: "La vie est belle"...

Beatrice.Yrynyciuk
Beatrice.Yrynyciuk

Conceptul acestui parfum este centrat pe ideea de frumusete naturala, libertate. Parfumul este un fel de perspectiva asupra vietii, inspirat de bucuri si placere in lucrurile mici. Iris este ingredientul cheie al parfumului, inconjurat de flori de portocal si iasomie in inima. Deschiderea compozitiei contine arome fructate, oferite de coacaz negru si pere, in timp ce baza calda si gurmanda este creata datorita notelor de migdale, boabe tonka, praline, patchouli si vanilie.
Il ador:X:X
10/10 pentru tot(designul sticlei, siaj, persistenta si miros)

claude77
claude77

Am primit o mostra acum cateva luni cu acest parfum si cateva zile am fost invaluita de mireasma lui minunata. Un parfum foarte placut, usor dulce, cu o longevitate buna.

cristina
cristina

Cuminte si delicat fata de alte creatii Lancome care sunt bombe cu explozie intarziata!Feminin,tandru si dulce dar o dulceata care nu deranjeaza!Nu stiu ce de dar il asociez cu tinutele de matase.

leila_mic

Intai, multumesc roxy17 pentru Ca mi_ai oferit sansa Sa il miros. Este superb, pudrat, cald. Dupa pulverizare te invaluie in vanilie si praline, intr-adevar e pt vreme Mai rece, Dar Nu neaparat iarna. Pe Mine ma bine-dispune. Insa imi seamana cu ceva, parfumul imi aminteste de ceva si Nu imi amintesc inca de ce ... O fi un zambet al cuiva pierdut demult? Simt Ca doar daca il Mai miros un pic, inca un pic, o Sa imi amintesc. E superb!

maeda
maeda

La vie est belle este, pentru mine, surpriza placuta a acestei toamne. Un parfum dulce, pudrat, in care se simt foarte bine pralinele, vanilia si floarea de portocal. Extrem de romantic si feminin,cred ca se va simti minunat pe vreme rece. Mie imi aduce aminte de Gucci Flora, dar La vie est belle este mult mai bun. Pretul este destul de piperat, asa ca nu o sa dau chiar acum buzna in magazin sa il cumpar. Superb!

Sample
Sample
Lancome La vie est belle Eau de Parfum Rollerball
Lancome La vie est belle Eau de Parfum Rollerball
Gift Set 2oz
Lancome Mini Gift Set IV. - Tresor in Love Miracle Hypnose Tresor La Vie Est Belle Eau De Parfum 4 x 0,2 oz Eau De Parfum 0,25 oz
Lancome La Vie Est Belle Eau De Parfum for women 1 oz
Lancome La Vie Est Belle Eau De Parfum for women 2.5 oz
Lancome La Vie Est Belle Eau De Parfum for women 3.4 oz
Lancome La Vie Est Belle Eau De Parfum for women 3.4 oz
Eau De Parfum 2.5oz
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Lancome La Vie Est Belle Intense Eau De Parfum for women 2.5 oz
Lancome La Vie Est Belle Intense Eau De Parfum for women 2.5 oz
Lancome La Vie Est Belle L'Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Lancome La Vie Est Belle L'Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 1oz
Lancome La Vie Est Belle Coffret L'Eau De Parfum Spray 30ml 1oz Body Lotion 50ml 1.7oz 2pcs
Lancome La Vie Est Belle Intense Eau De Parfum for women 1.7 oz
La Vie Est Belle by Lancome, 3.4 oz L'Eau De Parfum Spray for Women
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 2.5oz
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz L'eau De Parfum Intense Spray for Women
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 6.7 oz 29.12 fl. oz
Sephora.com, Inc.
Lancome La Vie Est Belle Rollerball 0.34 oz Eau de Parfum Rollerball
Lancome La Vie Est Belle Rollerball 0.34 oz Eau de Parfum Rollerball

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome La Vie Est Belle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome La Vie Est Belle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Vie Est Belle dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Vie Est Belle de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Alien Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dior Addict Givenchy Ange ou Demon Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Calvin Klein Euphoria Chopard Wish Tom Ford Black Orchid Giorgio Armani Armani Code for Women Lancome Tresor Midnight Rose Chanel Coco Noir Guerlain Insolence Viktor&Rolf Flowerbomb Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Allure eau de parfum Jean Paul Gaultier Classique