Designeri » L » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

La Vie Est Belle L’Absolu Lancome de dama

La Vie Est Belle L’Absolu Lancome de dama

La Vie Est Belle L’Absolu Lancome de dama Imagini

La Vie Est Belle L’Absolu de Lancome este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Acesta este un parfum nou La Vie Est Belle L’Absolu a fost lansat in 2014. La Vie Est Belle L’Absolu a fost creat de Dominique Ropion si Anne Flipo. Notele de varf sunt Para si coacaze negre; notele de mijloc sunt stanjenel, floare de portocal, iasomie si trandafir de Damasc; Notele de baza sunt cashmeran, boabe de tonka, pralina si vanilie.

Para coacaze negre

stanjenel floare de portocal iasomie trandafir de Damasc

cashmeran boabe de tonka pralina vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Vie Est Belle L’Absolu by Lancome.

La Vie Est Belle L’Absolu Recenziile parfumurilor

Este un parfum reusit! Chiar daca se poate cadea usor in impresia ca este ceva la fel de comercial ca initialul La vie este belle, acesta de fata este cu mult mai bun! Este o varianta matura si rafinata a initialului, fara a fi prea fructat, prea dulce sau prea gurmand. Este pudrat bine de la iris, lemnos si doar o idee dulce. Incepe usor acrisor, insa imediat se pudreaza si devine frumos. Are profunzime, eleganta si calitati tehnice bune. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Dana Maria

Iubesc La vie est belle edp, dar pe acesta il ador pur si simplu! Spre deosebire de primul, are o nota usor acrisoara care ii da un pic mai mult rafinament.

L-am testat ieri si dupa parerea mea e cea mai izbutita varianta a seriei La Vie est Belle Lancome! Nu deviaza prea mult de la directia apetisanta pe care e orientata apa de parfum, doar pune mai puternic accentul pe doua componente importante care ii dau un aer incredibil de savuros: irisul si pralinele.

Irisul evidentiat aici in varianta L`Absolu pare mult mai untos, ca o crema, spre deosebire de mirosul sau floral usor pudrat din apa de parfum, iar pralinele….ei bine pralinele sunt fine si delicioase, amintind de aroma alunelor prajite (posibil sa fie izul de boabe tonka) in combinatie cu multa ciocolata cu lapte. Deschideti un borcan de Nutella si intelegeti ce spun. Posibil ca unele praline sa aiba umplutura de fructe, caci pe alocuri razbate un iz acrisor de coacaze negre, adaugat in cantitate infima doar cat sa dea suplete compozitiei.

Pe de-a-ntregul e un parfum gurmand de cea mai buna calitate si cu un siaj care lasa anturajului gura apa pe un radius imens. Totul e sa nu ti-l torni direct in gura.

[email protected]
etelka1957@freemail.hu

Cred ca e la fel de bun ca si celelalte!!!!!

Dana Maria

Abia astept sa il miros!

La Vie Est Belle L’Absolu by Lancome 4.22 out of 5 based on 9 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome La Vie Est Belle L’Absolu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome La Vie Est Belle L’Absolu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Vie Est Belle L’Absolu dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Vie Est Belle L’Absolu de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman Nobile 1942 La Danza delle Libellule Guerlain Insolence Robert Piguet Alameda Serge Lutens Nuit de Cellophane Tom Ford Noir de Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Shalimar Parfum Initial Robert Piguet Petit Fracas Christian Dior Dune Frederic Malle Portrait of a Lady Profumum Roma Sorriso Gucci Gucci Rush Panouge Isabey Gardenia Hermes 24 Faubourg By Kilian Back to Black Guerlain Mon Precieux Nectar Viktor&Rolf Flowerbomb