Designeri » L » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Magnifique Lancome de dama

Magnifique Lancome de dama

Magnifique Lancome de dama Videouri
Magnifique Lancome de dama Imagini Magnifique Lancome de dama Imagini Magnifique Lancome de dama Imagini Magnifique Lancome de dama Imagini

Magnifique de Lancome este un parfum Lemnos Floral Mosc de dama. Magnifique a fost lansat in 2008. Magnifique a fost creat de Olivier Cresp si Jacques Cavallier. Parfumul prezinta sofran, chimion, trandafir, iasomie, lemn de santal, vetiver si ulei Cypriol sau Nagarmotha.

sofran chimion trandafir iasomie lemn de santal vetiver ulei Cypriol sau Nagarmotha

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Magnifique by Lancome.

Diane

Magnifique Recenziile parfumurilor

dana.ct
dana.ct

Pentru parfumul acesta am primit cele mai multe complimente pe canicula, era semnătura mea de vara si cred ca am consumat peste 250 ml in total. Fără note inutile, emana bucurie si nu trece neobservat. Iar când toata lumea din jur miroase a citrice, a nimic sau (si mai grav) a transpirație, un trandafir bine condimentat face diferența, chiar dacă nu este el un monstru sacru, un parfum cunoscut si recunoscut.
Ma așteptam sa fie discontinuat la câte recenzii negative am citit la adresa lui, dar nu m-am împăcat cu ideea si nici nu i-am gasit înlocuitor (inca! Iar asta dăunează bugetului)

Magnifique nu-i rau deloc, imi pare extrem de interesant si plin de caracter. Jovial, cu note picante de chimion si sofran, face rapid tranzitia catre un floral delicios, putin lemnos. Amestecul e puternic, plin de viata, parca te lumineaza si-ti da o stare de confort. Adaptabil multor imprejurari, nu e un parfum complicat dar totusi are ceva special, aparte, facandu-se usor remarcat. In contrast cu faptul ca e transparent si suculent, are o intensitate imensa, apa de parfum asezandu-se timp indelungat pe piele si radiind un siaj de invidiat. Unii il compara cu Tresor, insa dupa mine nu prea au multe puncte comune in afara notei dulci de trandafir salbatic si odorant. Tresor e mult mai clasic si mai cremos cu timpul, punand accent si pe piersica. Magnifique e contemporan, urban si tineresc. Cred, nu sunt sigura, dar cred ca e pe cale de disparitie, caci a disparut de pe rafturi de o buna bucata de timp si am auzit si niste zvonuri. Ar fi pacat, e printre preferatele mele de la Lancome. Magnific!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome Magnifique fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome Magnifique, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Magnifique dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Magnifique de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior J`Adore L`Or Puredistance Opardu Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chanel Coco Noir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Visa 2007 Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Addict Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Hypnotic Poison Robert Piguet Fracas Puredistance M Panouge Isabey Fleur Nocturne Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Shalimar Parfum Initial Roja Dove A Goodnight Kiss Neela Vermeire Creations Bombay Bling!