Designeri » L » Floral « Grupuri

Miracle Lancome de dama

tropical
acvatic
Miracle Lancome de dama Videouri Miracle Lancome de dama Videouri Miracle Lancome de dama Videouri Miracle Lancome de dama Videouri
Miracle Lancome de dama Imagini Miracle Lancome de dama Imagini Miracle Lancome de dama Imagini Miracle Lancome de dama Imagini Miracle Lancome de dama Imagini Miracle Lancome de dama Imagini Miracle Lancome de dama Imagini

Miracle de Lancome este un parfum Floral de dama. Miracle a fost lansat in 2000. Miracle a fost creat de Harry Fremont si Alberto Morillas. Notele de varf sunt lici si frezie; notele de mijloc sunt magnolie, ghimbir, mandarina, piper si iasomie; Notele de baza sunt ambra, mosc si iasomie.

lici frezie

magnolie ghimbir mandarina piper iasomie

ambra mosc iasomie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miracle by Lancome.

Miracle So Magic!
Flower Tag
Romance
Just Me
B. Balenciaga

Miracle Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

Acrisor, usor picant, curat si prin urmare, accesibil de purtat. Esenta se deschide frumusel, apoi se stinge fara sa iti dai seama. E un parfum floral aerisit, zemos, dar in urma caruia nu ramane, din pacate, decat o urma subtila. Nu are acel ceva, din pacate.

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Imi aminteste de mirosul unui balsam de rufe pe care insa nu l-am identificat inca. Oricum,e un floral care miroase bune, e destul de puternic, deci cu personalitate,dar de fiecare data cand il port parca mi-as baga nasul in rufe proapat spalate.

Un parfum tineresc, dulce-acrisor, in care simt lici, frezie, ghimbir, piper si ceva iasomie. Este potrivit pentru tinerele domnisoare, ce vor sa se simta ultra-feminine la inceput de sezon cald. Nu e rau, insa nu pot spune ca ma impresioneaza in mod deosebit. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Mireille
Mireille

Hm... Cam greu de descris ... poate pentru că pare atât de clar, voios, fresh, de loc dulce. Parcă te învăluie cu optimism! Îți dă o senzație de proaspăt, curat, light, foarte ușor de purtat în orice ocazie, poate mai puțin seara ( doar într-o seară de vară, pe malul mării s-ar potrivi ). Nu te forțează să fii elegant, ci doar să fii delicat, ca să te asortezi cu el. Cred că e perfect pentru cele ce urăsc parfumurile grele, orientale, dulci. Parcă predomină frezia, iar în rest nu prea îmi mai dau seama. Pe primele locuri în preferințele mele. Persistența nu foarte bună.

miha33
miha33

Un parfum seducator, floral-fructat...potrivit pentru zi.Pe pielea mea destul de persistent.

Lorelay_blue
Lorelay_blue

Un parfum placut, de primavara, ideal pentru persoanele ce doresc sa fie invaluite de o mireasma discreta.
Personal, prefer parfumurile cu persistenta si siaj cat mai mari.
Eu am cumparat Miracle pentru frezia din el, insa o sa incerc si alte parfumuri cu acest "ingredient".

UPDATE: Am purtat Miracle, pentru a doua oara, ieri, in zi de vara si l-am gasit mult mai placut si longeviv. Precizez ca l-am aplicat mai generos decat prima data. S-a simtit foarte bine frezia in el, cea pe care o tot cautam, asa ca de acum intra si el in lista de preferate.

claude77
claude77

Este singurul parfum pe care l-am cumparat de 3 ori.Il consider un parfum tineresc,sexy,lejer, perfect pentru vara.Din pacate nu foarte persistent,max.3-4 ore.

cris82
cris82

Floral, optimist, potrivit pentru zi si birou. Un miros deosebit, remarcabil. Potrivit pentru tinere, fiind un parfum pinky. Este persistent, ca mai toate parfumurile casei Lancome. Mi-a placut atat de mult, incat l-am mai achizitionat inca o data, dar in varianta So magic, care este apropiata ca miros. Primavara este extraordinar, mai ales in primele zile insorite ale primaverii, simti ca te umple de viata si optimism.

Lancome Miracle Eau De Parfum for women 1 oz
ThePerfumeSpot.com
Miracle by Lancome, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Miracle by Lancome, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Miracle by Lancome Eau de Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 1.7 oz Travel Offer for Women
Miracle Perfume by Lancome, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lancome Miracle Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Macys.com
Lancome Miracle Eau de Parfum Spray, 3.4 fl oz
Lancome Miracle Eau de Parfum Spray, 3.4 fl oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome Miracle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome Miracle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miracle dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miracle de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Christian Dior J`adore Lacoste Lacoste Pour Femme Givenchy Hot Couture Calvin Klein Euphoria Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Cinema Lancome La Vie Est Belle Giorgio Armani Sensi Bottega Veneta Bottega Veneta Estée Lauder Pleasures Serge Lutens Nuit de Cellophane Giorgio Armani Armani Code for Women Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Laura Biagiotti Laura Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Christian Dior Pure Poison Guerlain La Petite Robe Noir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Viktor&Rolf Flowerbomb