Designeri » L » Oriental Floral « Grupuri

Tresor Eau de Parfum Lumineuse Lancome de dama

Tresor Eau de Parfum Lumineuse Lancome de dama

ozonic
acvatic
Tresor Eau de Parfum Lumineuse Lancome de dama Imagini Tresor Eau de Parfum Lumineuse Lancome de dama Imagini

Tresor Eau de Parfum Lumineuse de Lancome este un parfum Oriental Floral de dama. Tresor Eau de Parfum Lumineuse a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Nota de varf este pralina; notele de mijloc sunt trandafir de Damasc si frunza de violeta; Notele de baza sunt vanilie, mosc, note lemnoase si lemn de santal.

pralina

trandafir de Damasc frunza de violeta

vanilie mosc note lemnoase lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tresor Eau de Parfum Lumineuse by Lancome.

Fantasy
La Nuit Tresor
Fatale

Tresor Eau de Parfum Lumineuse Recenziile parfumurilor

Un parfum dulce-acrisor si intens, cu miros de praline si fructe rosii (desi nu le vad listate), plus multa vanilie si... cam atat. Parfumul miroase destul de ieftin, adolescentin si seamana bine ca miros cu Fantasy al lui Britney Spears!! Mai miroase si a guma de mestexat Orbit pentru copii. Siaj moderat, persistenta buna! Evaluare: 7/10

andrasb
andrasb

Mi-a placut, e Tresor with a twist, mai credibil decat Tresor In Love, e vesel si primavaratic. Intre Eau Lumineuse si La Vie est belle, l-as alege pe primul fara ezitare, dar... prefer sa raman fidela originalului Tresor clasic. Lancome n-a reusit in ultima vreme sa ajunga la inaltimea de pe vremuri.

E tare dragalas, dar din pacate simt ca e ca o rochie din vitrina care-ti ia ochii dar n-ai unde s-o porti. Eau Lumineuse nu prea e genul de parfum care ma aranjeaza, dar l-as aprecia foarte tare pe altcineva, pentru ca distanta in cazul lui face toata diferenta. De aproape e foarte dens in prima parte si cam prea de tot :), dar de la o anumita departare, in cazul meu la testarea de azi - cat o lungime de brat are un debut imbietor. Este delicios, notele gurmande fiind foarte pronuntate si are si o nota efervescent-acrisoara adaugata pare-se cu scopul de a echilibra lucrurile, dar nu prea reuseste, parfumul inclinand mult mai puternic spre latura dulce. Si cand spun dulce ma refer la un amestec pe care il intalnesc mai nou peste tot, de la Armani SI pana la La Vie este Belle, un fel de sirop de coacaze foarte concentrat si indulcit cu mult zahar. Sau or fi pralinele cu miez fructat? Recunosc si florile dar nu ele imi par vedete. Nota dulce-fructata ma pune in incurcatura si trebuie sa recunosc ca ma cam surprinde ca sunt tentata sa-i cedez pentru ca nu e deloc genul meu de gurmand, caci le prefer mai putin pe cele fructate. Oricum in ansamblu Eau Lumineuse e un parfum simpatic, imi place mai mult baza lui cam dupa 2-3 ceasuri dupa ce-i dispare faza adolescentina si devine mai rafinat…atat cat poate. Revenind la rochita din vitrina…dar daca as primi-o cadou? As vrea sa ma vad imbracata in ea macar prin casa. E genul de parfum cu care, in cazul meu, ies din sfera mea de confort si siguranta. Dar nu te uit Eau Lumineuse, de asta sa fii sigur!

Ffoxytza
Ffoxytza

Adorabil este putin spus....as putea spune divin, e atat de cald si dulce...dar nu un dulce sufocant gen pink sugar.Seamana un pic cu la vie est belle, dar personal imi place mult mai mult acesta.Persistenta este maxima, pe mana mea l-am simtit dupa 24 ore.Cu siguranta il voi achizitiona si chiar recomand, merita.Nu mi-am putut dezlipi mana de la nas o zi intreaga.

tudor
tudor

Perfect pentru o zi de toamna sau iarna. Un parfum care aduce tot soarele verii. Un parfum rotund, invaluitor, in schimbare permanenta. Uneori pare o vanilie fina, alteori o adiere suava de trandafir.
Persistent si cu un siaj placut.

Merilen
Merilen

Am mirosit azi acest parfum....e magnific!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tresor Eau de Parfum Lumineuse dupa Lancome. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tresor Eau de Parfum Lumineuse de Lancome reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Chanel Coco Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Miss Dior Le Parfum Jean Paul Gaultier Classique Lancome La Vie Est Belle Cartier Baiser Vole Christian Dior Hypnotic Poison Aquolina Pink Sugar Lancome Tresor Midnight Rose Cartier Must de Cartier Madonna Truth or Dare Yves Rocher Rose Oud John Galliano John Galliano Trussardi My Name Lorenzo Villoresi Teint de Neige Avon Far Away Guerlain Shalimar Parfum Initial