Designeri » L » Floral « Grupuri

Arpege Eclat d`Arpege Lanvin de dama

Arpege Eclat d`Arpege Lanvin de dama

Vreau: 1

Arpege Eclat d`Arpege de Lanvin este un parfum Floral de dama. Arpege Eclat d`Arpege a fost lansat in 2006.

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Arpege Eclat d`Arpege by Lanvin.

Ultraviolet
Eclat d`Arpege
D&G Light Blue

Arpege Eclat d`Arpege Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Imi place destul de mult aroma lui, seamana foarte mult cu D&G Light Blue sau cu Moschino I love love, doar ca acesta se simte mult mai feminin si mai floral. Eu recunosc predominant liliacul si piersica, poate si putin bujor, iar la final, inainte sa dispara aroma se simte lamaia mai mult. E un parfum floral, nu m-as vedea purtandu-l vara, mi se pare cam prea dulceag pentru acel anotimp, dar e parfumul perfect de primavara. Initial m-a dezamagit persistenta, insa cu timpul mi-am dat seama ca totusi il simt chiar si dupa cateva ore bune. Siajul e cat de cat moderat, in mod clar nu se face prea remarcat de cei din jur, dar nici total ignorat nu este. E un parfum delicat si in care nu simti nicio urma de sintetic astfel incat iti ofera aproape instant imaginea unei mese pline cu flori de primavara sau a unei gradini in care stai langa un liliac proaspat inflorit. Poate ca daca ar fi fost prea intens, s-ar fi stricat tot acest farmec. Merita achizitionat, mie mi se pare ca are o calitate foarte buna pentru pretul lui.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lanvin Arpege Eclat d`Arpege fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lanvin Arpege Eclat d`Arpege, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Arpege Eclat d`Arpege dupa Lanvin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Arpege Eclat d`Arpege de Lanvin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Roccobarocco Roccobarocco Pupa Very Flower Orchidea Demeter Fragrance White Bouquet Kenzo Flower by Kenzo Spring Fragrance biehl parfumkunstwerke eo03 Les Parfums de Rosine Parfums Rose Kate Moss Wild Meadow Black Phoenix Alchemy Lab Cottonmouth Project D by Dannii and Tabitha Project D Galimard Shantoung Le Labo Bouquet Blanc The Organic Pharmacy Organic Glam Jasmine