Designeri » L » Floral Fructat « Grupuri

Marry Me Lanvin de dama

Marry Me Lanvin de dama

Marry Me Lanvin de dama Imagini Marry Me Lanvin de dama Imagini

Marry Me de Lanvin este un parfum Floral Fructat de dama. Marry Me a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt portocala amaruie, frezie si piersica; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir si magnolie; Notele de baza sunt mosc, cedru de Virginia si ambra.

portocala amaruie frezie piersica

iasomie trandafir magnolie

mosc cedru de Virginia ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Marry Me by Lanvin.

Marry Me Recenziile parfumurilor

Este un floral-fructat, ce incepe cu un miros delicios de piersica, dupa care se simt florile: iasomie, frezie, magnolie, trandafir. Catre final, ambra este cea care mentine mirosul rotund si cald.
Este un parfum extrem de vesel, care binedispune, insa nu as putea spune ca este extraordinar de inventiv. Este potrivit mai ales tinerelor domnisoare, in zilele insorite de primavara. Ceea ce este ok, este faptul ca nu are un miros sintetic, asta denota ca ingredientele au o oarecare calitate.
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Maya12
Maya12

Un parfum jucaus, putere de durata mare(pe pielea mea),il recomand vara.Si sa nu uit, am fost oprita si intrebata cu ce m-am dat.

Lussy
Lussy

Un parfum delicat si placut, merge purtat ziua. Sticla este draguta, pretul destul de accesibil. Din pacate nu persista foarte mult insa mirosul este unul delicat, fiind un parfum mai mult floral spre fructat. Merita cumparat

danamaria13
danamaria13

Am acest parfum de 3 saptamani. Miroase ca o gradina de flori de la malul marii. Incepe cu note citrice, fructate dupa care devine floral, feminin, iar la final simt note usor masculine. Probabil datorita cedrului care e una dintre notele de baza. Il recomand vara si primavara, ziua sau la intalniri romantice, plimbari prin parc. Persista vreo 6 ore maxim. Cei din jurul meu il remarca intotdeauna dar nu reusesc sa ii descrie mirosul. Inca ceva, miroase curat dar nu sintetic.

Marry Me by Lanvin 4.00 out of 5 based on 10 ratings and 4 user reviews

FragranceNet.com
Marry Me Lanvin by Lanvin Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Marry Me Lanvin by Lanvin Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Gift Set 0.17oz
Lanvin Miniature Coffret Eclat D'Arpage Jeanne Lavin Couture Marry Me Jeanne Lanvin Me 5pcs
Lanvin Marry Me Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Lanvin Marry Me Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 1oz
Lanvin Marry Me Coffret Eau De Parfum Spray 30ml 1oz Body Lotion 50ml 1.7oz 2pcs
Lanvin Marry Me Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Lanvin Marry Me Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Gift Set 2.5oz
Lanvin Marry Me Coffret Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz Body Lotion 100ml 3.3oz Shower Gel 100ml 3.3oz 3pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lanvin Marry Me fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lanvin Marry Me, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Marry Me dupa Lanvin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Marry Me de Lanvin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior J`adore Chanel Chance Eau Tendre Lacoste Lacoste Pour Femme Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Dior Addict Christian Dior J`Adore L`Absolu Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Alien Essence Absolue Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Kenzo Flower by Kenzo Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Lalique Amethyst Christian Dior Miss Dior Eau Fraiche Jimmy Choo Jimmy Choo Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Christian Dior J`Adore L`Or Kenzo L'Eau par Kenzo Christian Dior Miss Dior Le Parfum