Designeri » L » Floral Acvatic « Grupuri

Oxygene Lanvin de dama

Oxygene Lanvin de dama

lactonic
Oxygene Lanvin de dama Videouri
Oxygene Lanvin de dama Imagini Oxygene Lanvin de dama Imagini Oxygene Lanvin de dama Imagini

Oxygene de Lanvin este un parfum Floral Acvatic de dama. Oxygene a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Notele de varf sunt piper alb indian si bergamot; notele de mijloc sunt gardenie, lapte si trandafir; Notele de baza sunt mosc, lemn alb de santal si stanjenel.

piper alb indian bergamot

gardenie lapte trandafir

mosc lemn alb de santal stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oxygene by Lanvin.

Oxygene Recenziile parfumurilor

Un floral foarte chimic si strident, destul de gretos si urat ca si compozitie. Se vrea a mirosi a gardenie, dar este atat de strident, incat ma sufoca... Mai tarziu simt si santaalul, care nu infrumuseteaza deloc melanjul... Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 3/10

Pare facut in vremuri de restriste din ingrediente putine si cam stridente. E un parfum din cu totul alta lume decat nobilul Arpege. Mie mi se pare ca inceputul anilor 2000 n-a adus nimic remarcabil in parfumerie, parca a fost un scurt declin in acei ani; pana si Guerlain a avut in acea perioada cateva derapaje. Oxygene a aterizat in colectia mea din cauza gardeniei in perioada in care imi doream un parfum cu aceasta floare proeminenta si grandioasa si l-am luat blind. Unii chiar il gasesc senzational. Nu e un parfum slab si anost, doar ca e total chimic saracutul. Si e facut din minimum de ingrediente accentuate la maxim. Miroase plat, la fel de la un capat la celalalt fiind un amestec ozonic piperat cu accente florale. Piperul a fost supradozat, iti ataca narile si te pisca, iar din ceea ce ar trebui sa fie gardenie nu reconosc din pacate nimic, doar o nota florala ambigua subjucata de piper. Miroase incredibil de bine pentru un gel de dus, dar nu a parfum. Indiferent de aceste aspecte, tin sa adaug ca in felul lui ciudat e un parfum memorabil si interesant. Il numesc "parfum de un modernism minimalist" si cu asta cred ca l-am magulit destul si imi iarta critica de mai sus :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lanvin Oxygene fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lanvin Oxygene, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oxygene dupa Lanvin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oxygene de Lanvin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cerruti 1881 Christian Dior J`adore Giorgio Armani Armani Code for Women Kenzo L'Eau par Kenzo Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Idylle Giorgio Armani Onde Vertige Chopard Casmir Gucci Gucci Eau de Parfum II Bvlgari Omnia Amethyste Giorgio Armani Sensi Lancome O de Lancome Lanvin Eclat d’Arpège Chanel Coco Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Chanel Chance Eau Tendre Thierry Mugler Angel Givenchy Very Irresistible Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Calvin Klein Eternity Moment