Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Rumeur Lanvin de dama

Rumeur Lanvin de dama

Rumeur Lanvin de dama Imagini

Rumeur de Lanvin este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Rumeur a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Nota de varf este magnolie; notele de mijloc sunt floare de portocal, prune, trandafir, iasomie si lacramioare; Notele de baza sunt ambra, paciuli si mosc.

magnolie

floare de portocal prune trandafir iasomie lacramioare

ambra paciuli mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rumeur by Lanvin.

Narciso Rodriguez For Her

Rumeur Recenziile parfumurilor

Mi-e dor de Rumeur, mi-as dori tare mult sa-l am din nou. L-am cumparat pe vremea cand nu exista Fragrantica si cand imi luam parfumuri pe probate, in parfumerie, dupa propriul nas, fara sa consult vreo lista de ingrediente sau alte pareri. Pur si simplu mi-a placut cum mirosea pe mine. Si ca dovada ca am ales bine nu numai ca-mi placea sa-l port des si nu ma saturam de el, dar am si primit foarte multe complimente datorita lui. Daca ieseam undeva nu exista data sa nu fiu intrebata a ce miros asa minunat! Pentru unii Rumeur poate mirosi cam strident, pentru altii artificial, dar mie melanjul asta de flori albe vesele si mosc mi se pare senzational dozat, senzational ca efect si senzational ca siaj si intensitate. Cand voi prinde o ocazie sigur il recumpar fara stau pe ganduri. Este discontinuat din pacate, dar inca disponibil online.

Inca de la inceput simt bine lacramioarele, crude, fragede, si de asemenea simt bine si magnolia; ele sunt invelite in mosc, insa nu in exces, ci doar atat cat trebuie, pentru a le imbraca. Dupa un timp parfumul se mai rotunjeste, se catifeleaza. Are, asa, un aer sic, usor vintage, destul de matur, insa nu deranjant. Nu imi pare deloc un parfum de moda veche, ci unul elegant, fin. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

leila_mic
leila_mic

l-am primit in urma unui schimb, dar este excelent!!! imi place si magnolia miroase sublim ... seamana putin la inceput cu volare magnolia / oriflame, dar isi continua dezvoltarea altfel
parfumul este super, deloc rece si distant!!!!

dahlia_noir - multumesc!!!

Mie mi se pare foarte floral, dar cu note de baza lemnoase. Intr-adevar, un parfum de primavara-vara, dar nu vad nicio legatura cu inmormantarile. Just my skin.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lanvin Rumeur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lanvin Rumeur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rumeur dupa Lanvin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rumeur de Lanvin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Frederic Malle Portrait of a Lady Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Miss Dior Le Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Agent Provocateur Agent Provocateur Lalique Encre Noire Pour Elle Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Guerlain My Insolence Kenzo Kenzo Amour Yves Saint Laurent Opium Robert Piguet Petit Fracas Guerlain Mon Precieux Nectar Amouage Memoir Woman Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial