Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati

Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati

Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Videouri
Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Imagini Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Imagini Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Imagini Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Imagini Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Imagini Roma per Uomo Laura Biagiotti de barbati Imagini

Roma per Uomo de Laura Biagiotti este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Roma per Uomo a fost lansat in 1995. Notele de varf sunt galbanum, busuioc, grapefruit si bergamot; notele de mijloc sunt pin, ienupar, iasomie si heliotrop; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, rasina benzoica si cedru.

galbanum busuioc grapefruit bergamot

pin ienupar iasomie heliotrop

lemn de santal paciuli rasina benzoica cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Roma per Uomo by Laura Biagiotti.

Minotaure

Roma per Uomo Recenziile parfumurilor

operfume
operfume

Roma per Uomo este un parfum liniar care se incadreaza perfect tendintelor specifice anului in care a fost creat(nu cred ca mai poti impresiona cu el acum). LBRU este, dupa parerea mea, chiar unisex cu note proieminete de citrice si vanilie...un fel de sorbet à l'orange....

leoliliana
leoliliana

absolut superb!elegant!

Sarmis
Sarmis

Laura Biagiotti reuseste cu acest parfum sa redea remarcabil spiritul Italiei si implicit al "cetatii eterne" - ROMA. O combinatie superba, intriganta de acorduri mediteraneene si orientale. Combinatia de citrice cu arome orientale (predominant vanilie) reuseste sa confere seductie, sarm, iar cel care il poarta nu va ramane neremarcat. Este un parfum cremos/pudrat, destul de liniar, poate putin feminin, ROMAntic, excelent a fi purtat la receptii si ceremonii in aer liber in serile de vara. Pentru varsta 25+. Sticla este masculina, arhitecturala si evoca un edificiu in stil romanic. Il folosesc din anul 1998 si este unul dintre preferatele mele. Longevitate 6-8 ore, proiectie foarte buna. Nota 9

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Laura Biagiotti Roma per Uomo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Laura Biagiotti Roma per Uomo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Roma per Uomo dupa Laura Biagiotti. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Roma per Uomo de Laura Biagiotti reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Dolce&Gabbana D&G Versace Versace Man Eau Fraiche Paco Rabanne 1 Million Moschino Uomo? Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent L'Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hugo Boss Boss Element Hugo Boss Boss in Motion Oriflame Eclat for Men Christian Dior Fahrenheit 32 Versace Dreamer Cerruti Image Escada Escada pour Homme Lanvin Lanvin L`Homme Paco Rabanne Black XS Christian Dior Dune Chanel Allure Homme Edition Blanche Dolce&Gabbana The One for Men Chanel Egoiste