Designeri » L » Oriental Floral « Grupuri

Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama

Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama

Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama Videouri
Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama Imagini Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama Imagini Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama Imagini Venezia 2011 Laura Biagiotti de dama Imagini

Venezia 2011 de Laura Biagiotti este un parfum Oriental Floral de dama. Venezia 2011 a fost lansat in 2011. Venezia 2011 a fost creat de Lucas Sieuzac si Michel Almairac. Notele de varf sunt coacaze negre, pruna si piersica; notele de mijloc sunt osmanthus, iasomie, trandafir si ylang-ylang; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal, rasina si ambra.

coacaze negre pruna piersica

osmanthus iasomie trandafir ylang-ylang

vanilie lemn de santal rasina ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Venezia 2011 by Laura Biagiotti.

Venezia
Good Life
Bendelirious

Venezia 2011 Recenziile parfumurilor

Parfumul este varianta vechiului Venezia, reinviata in anul 2011, insa este o varianta usor diferita de original, in sensul calitatilor tehnice in primul rand. Este muuuuuuult mai slab ca intensitate si persistenta, miroase ceva mai putin dulce, acesta de fata fiind si putin mai floral ca si caracter. Diferente mari de miros nu sunt, in ambele predomina pruna, iasomia, vanilia si santalul. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 8/10

galateea
galateea

Curios, parfumul nu-mi pare a fi deloc dulce. Ba chiar il consider rece, aspru, distant si melancolic.
E vorba de chimie, stiu. Pe pielea mea il simt debutand cu un usor iz alcoolic. Dupa primul val ramane asprimea de care vorbesc, diminuata, taman cand incep sa o apreciez. Spre final, vanilia matura si frumoasa. Cam liniar, totusi, aici se sfarseste povestea Veneziei. Mi-as dori o persistenta mai buna, sa ma pot bucura ore in sir de stranietatea asta de final. Cu toate-acestea, e parfumul spre care-ntind mana cel mai des. Melancolic, ma imbraca bine.
Iar acum trebuie sa "vanez" versiunea vintage, pentru comparatie.

Rosemary
Rosemary

E seară, pe cerul întunecat şi vânăt al Italiei se mai răsfrânge doar lumina blondă a felinarelor. Aici totul se petrece invers şi cerul, reflectând valurile purpurii, domoale, se leagănă discret în unde galbene ca nişte raze ale unui soare absent, înlocuit de palatul cu arcade de piatră. Şi luna poartă cercei sofisticaţi de Murano, scuturându-şi buclele şatene peste piaţa San Marco. Canal grande zace într-o lumină roşie cu mireasmă trandafirie. Gondole sus, gondole jos, gondole în loc de stele…
Dar iat-o, cea mai strălucitoare dintre doamnele carnavalului, perla întregii Italii, unduindu-se în rochie de mătase stacojie, mascată, cu pletele fluturând în vânt, donna Venezia coboară în fugă treptele de marmură, străbate dalele albe, podul de aur şi, fără să-şi ia adio măcar, se pierde în noapte. Au căutat-o dogele, prinţii şi toţi cavalerii cei viteji ai regatului, dar ea dusă a fost pentru totdeauna. Iar de atunci şi până azi nimeni nu s-a putut lăuda că i-ar fi văzut chipul de regină mascată, că i-ar fi auzit glasul de înger, sau că ar fi păstrat o cât de măruntă amintire din partea ei. Atâta doar şi-a mai lăsat în urmă: parfumul…

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Laura Biagiotti Venezia 2011 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Laura Biagiotti Venezia 2011, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Venezia 2011 dupa Laura Biagiotti. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Venezia 2011 de Laura Biagiotti reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Dior Addict Amouage Amouage Epic Woman Jean Paul Gaultier Classique Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Miss Dior Le Parfum Amouage Memoir Woman Yves Saint Laurent Opium Givenchy Organza Indecence Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Laura Biagiotti Venezia Boucheron Boucheron Juliette Has A Gun Lady Vengeance Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Poison Bvlgari Bvlgari Man In Black Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes 24 Faubourg Givenchy Organza