Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Venezia Laura Biagiotti de dama

Venezia Laura Biagiotti de dama

Venezia Laura Biagiotti de dama Videouri

Venezia de Laura Biagiotti este un parfum Oriental Lemnos de dama. Venezia a fost lansat in 1992. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt mango indian, coacaze negre, note verzi, prune uscate, osmanthus, piersica, bergamot si muscata; notele de mijloc sunt garoafa, stanjenel, ambra, scortisoara, iasomie, ylang-ylang, cedru si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, mosc, rasina benzoica, zibeta si vanilie.

mango indian coacaze negre note verzi prune uscate osmanthus piersica bergamot muscata

garoafa stanjenel ambra scortisoara iasomie ylang-ylang cedru trandafir

lemn de santal boabe de tonka mosc rasina benzoica zibeta vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Venezia by Laura Biagiotti.

Venezia 2011
Al Hanouf
Felicity

Venezia Recenziile parfumurilor

Un parfum care din pacate nu se mai gaseste decat foaaaaarte rar. Pacat, pentru ca a fost un parfum foarte bun. Incepe direct cu o vanilie puternica amestecata cu foarte putin mango. In maxim cinci minute isi face aparitia pruna, care-i da o eleganta desavarsita si-l face mai profund. Vanilia se mentine grandioasa pana la finalul parfumului, care pe pielea mea dureaza cam 7 ore. Lemnul de santal nu il simt aproape deloc, deci, din punctul meu de vedere, poate fi incadrat in categoria oriental-vanilat, nu oriental-lemnos. Unii il pot considera gretos de dulce, insa eu zic ca e un dulce de buna calitate, elegant. Are siaj mare, deci trebuie aplicat cu zgarcenie. Este foarte potrivit pentru iarna, cand e ger mare.
Nota mea: 8/10

craitza
craitza

Un parfum sofisticat ,matur dar nu batranicios,potrivit pentru o dupamiaza de toamna.Placut,romantic,dar care nu se mi produce.Varianta cea noua imi este necunoscuta.

Venezia by Laura Biagiotti 3.93 out of 5 based on 15 ratings and 2 user reviews

Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Laura Biagiotti Venezia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Laura Biagiotti Venezia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Venezia dupa Laura Biagiotti. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Venezia de Laura Biagiotti reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Christian Dior Hypnotic Poison Xerjoff More Than Words Christian Dior Dior Addict Amouage Amouage Epic Woman Amouage Memoir Woman Guerlain Samsara Eau de Parfum Lancome Magie Noire Chanel Chanel N°5 Givenchy Organza Indecence Jean Paul Gaultier Classique Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Frederic Malle Portrait of a Lady Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Laura Biagiotti Venezia 2011 Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chopard Wish Keiko Mecheri Loukhoum Yves Saint Laurent Cinema