Designeri » L » Oriental Vanilat « Grupuri

nuci
migdale
cacao
caramel

Eau Gourmande Creme de Pistache de Laura Mercier este un parfum Oriental Vanilat de dama. Parfumul prezinta bergamot, note fructate, alune, migdale, pralina, ciocolata mexicana, caramel, orhidee, miere alba, vanilie, note lemnoase, fistic si frisca.

bergamot note fructate alune migdale pralina ciocolata mexicana caramel orhidee miere alba vanilie note lemnoase fistic frisca

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau Gourmande Creme de Pistache by Laura Mercier.

Eau Gourmande Creme de Pistache Recenziile parfumurilor

daVolian
daVolian

Am dat de acest parfum din pura intamplare. Primisem nistre mostre aleatorii si era si acesta printre ele. Am vazut ca este destinat femeilor si am zis ca nu il incerc pana intr-o zi cand m-am uitat mai atent la note, eu fiind un amator al migdalelor si fisticului.

Desi e pentru femei conform marketingului, parerea mea e ca si barbatii pot sa il poarte, in special cei carora le plac parfumurile gurmande. Am mirosit parfumuri unisex/masculine care erau mult mai feminine decat acesta.

Parfumul se deschide intr-un mare fel, e o combinatie dulceaga de fistic si migdale. Nu este nicidecum foarte dulce, cel putin pe pielea mea. E echilibrata foarte bine partea dulce astfel incat sa poti simti bine aromele fisticului si a migdalelor. Ca sa fac o comparatie mai exacta sa zicem ca dulceata e undeva pe aceeasi linie cu Givenchy PI, plus ca exista o oarecare similaritate intre cele doua la inceput. Partea dulceaga de la inceput e cel mai probabil datorata notelor de ciocolata si si caramel.

Dupa 10-15 minute, ciocolata si caramelul se estompeaza incet, incet si intra in scena mierea care creeaza o combinatie foarte misto cu migdalele si fisticul, urmand ca parfumul sa o continue pe aceeasi panta pentru destul de multa vreme.

Ultima parte e vanilata, cremoasa, un pic lemnoasa cu notele de fistic alaturi.

Am vazut ca sunt trecute note de alune de padure insa eu nu le-am simtit.

La o prima vedere va puteti gandi ca totul e foarte aiurea prin prisma multitudinii de note dulci insa parfumul e realizat foarte bine si nu se exagereaza cu dulceata.

Performantele sunt oarecum medii. Longevitate de pana la 6 ore si proiectie buna in primele 2 ore.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Laura Mercier Eau Gourmande Creme de Pistache fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Laura Mercier Eau Gourmande Creme de Pistache, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau Gourmande Creme de Pistache dupa Laura Mercier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau Gourmande Creme de Pistache de Laura Mercier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Lancome Miracle Forever Demeter Fragrance Vanilla Ice Cream Roxana Illuminated Perfume Chocolate: Figure 2: Cerise Les Petits Plaisirs Vanille Troublante M. Micallef Vanille Aoud Corine de Farme M'zelle Marshmallow Dana French Vanilla Parfume de Vanille Vanilla & Lavender Alfred Sung Joya Farmacia SS. Annunziata Cara Hilde Soliani Vani Choc Florascent Aqua Composita Umami