Designeri » L » Oriental Vanilat « Grupuri

Vanille Violette Laurence Dumont de dama

Vanille Violette Laurence Dumont de dama

Vreau: 1

Vanille Violette Laurence Dumont de dama Imagini Vanille Violette Laurence Dumont de dama Imagini Vanille Violette Laurence Dumont de dama Imagini

Vanille Violette de Laurence Dumont este un parfum Oriental Vanilat de dama. Notele de varf sunt bergamot si ambretta (nalba de mosc); notele de mijloc sunt tarhon, trandafir, lacramioare si violeta; Notele de baza sunt mosc, rasina benzoica si vanilie.

bergamot ambretta (nalba de mosc)

tarhon trandafir lacramioare violeta

mosc rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Violette by Laurence Dumont.

Vanille Violette Recenziile parfumurilor

Tot cautand un parfum cu violete foarte dulci trecute prin zahar am ajuns si la acesta. Ar fi ceva de capul lui, dar e foarte chimic si necizelat. Daca aveam 10 ani probabil l-as diviniza, pentru ca e dulce de-ti strepezeste dintii si cat incape de pueril. Se simt intr-adevar tare notele de violete si vanilie, restul ingredientelor fiind insesizabile. Daca era facut din esente mai calitative cred ca iesea un parfum respectabil.
Totusi de la casa asta axata pe gurmande am descoperit vanilia lor clasica destul de iscusit facuta si pe care o folosesc uneori pentru layering cu parfumuri orientale, dar violete inobilate cu zahar, bombonoase si totodata rafinate trebuie sa mai caut.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Laurence Dumont Vanille Violette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Laurence Dumont Vanille Violette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Violette dupa Laurence Dumont. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Violette de Laurence Dumont reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Estée Lauder Youth-Dew Amber Nude Thierry Mugler Innocent Secret Keiko Mecheri Gourmandises Montale Vanille Absolu L`Erbolario Vaniglia Tokyo Milk Parfumarie Curiosite Let Them Eat Cake Demeter Fragrance Sugar Cookie Demeter Fragrance Caramel JoAnne Bassett Sensuous Vanilla Corine de Farme M'zelle Pomme d'Amour Jessica Simpson Dreamy Dessert Rituals No. 09 Vanilla & Sweet Orange Drops