Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Aldehyde 44 Dallas Le Labo unisex

Aldehyde 44 Dallas Le Labo unisex

aldehide
Aldehyde 44 Dallas Le Labo unisex Imagini

Aldehyde 44 Dallas de Le Labo este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Aldehyde 44 Dallas a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Yann Vasnier. Parfumul prezinta mosc, iasomie, tuberoza, note lemnoase, narcisa, aldehide, neroli, vanilie si ambretta (nalba de mosc).

mosc iasomie tuberoza note lemnoase narcisa aldehide neroli vanilie ambretta (nalba de mosc)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aldehyde 44 Dallas by Le Labo.

Aldehyde 44 Dallas Recenziile parfumurilor

Un parfum cu aldehide, creat altfel decat creatiile aldehidice clasice. Aici aldehidele nu sunt atat de reci si sapunoase, sunt chiar elegante, ca o briza peste flori galbene si albe. Moscul este si el prezent in cantitati sesizabile.
Desigur ca simt si un iz chimic pronuntat, dar el este mai mult camforat, mentolat, decat aldehidic in sensul real.
Parfumul imi pare foarte interesant si inventiv, nu este defel batranicios ca stil, ci mai mult futuristic, as putea spune. Seamana bine ca stil (nu si ca miros insa) cu Archives 69 de la Etat Libre d'Orange. Ei, daca aceasta casa (Etat...) imi pare deosebit de inventiva, ma bucur sa descopar ca si casa Le Labo este cel putin la fel de buna si inovativa.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Le Labo mi se par a bifa toate trasaturile unei case de nisa care se respecta: distribuire redusa, chiar foarte redusa - inca am nopti albe gandindu-ma cum sa fac sa ajung la Tubereuse 40 (Aldehide 44 este creat exclusiv pentru Dallas) concept de vanzare original (daca am inteles bine, cand cumperi parfumurile lor ti le prepara in fata ta amestecand esentele naturale) asta pentru a garanta o prospetime cat mai buna si sunt creatii inedite, nu seamana cu nimic din ce stiu.

Ma gandesc ca, Aldehyde 44 poate sa starneasca o oarecare indoiala pentru cine nu cunoaste brandul si nu se impaca bine cu aldehidele. Traim in sec. 21, aldehidele par niste fosile in prezent, amintind de inceputurile parfumeriei moderne, parfumurile aldehidice avand ceva desuet in ele, oh! in cel mai bun caz doar atat! Cunosc si persoane care se plang ca aldehidele din parfumurile clasice le dau dureri de cap.

Aldehide 44 merge un pic mai departe, analizeaza aldehidele din alt unghi si sincer pe mine ma incanta parfumul asta. Cred ca cel mai mult imi place de fapt ce reuseste sa scoata din aldehidele astea pacatoase. Aici, ele sunt indulcite cu polen de narcisa, cu un strat fin si cald de mosc care le taie din elanul crud si in timp (parfumul modificandu-se foarte mult) apare o tuberoza foarte cremoasa. Mirosit cu nasul in piele prinzi mult mai multe fatete, mirosul ingredientelor este natural si nimic nu e suparator in el. Dar de la distanta...da, prind acel iz sapunos tipic aldehidelor, dar totusi nu atat de strident cum il face Chanel. Miroase a curat, a sapun floral si intensitatea este peste medie. Faptul ca aldehidele sunt invelite in tonuri florale cremoase face ca toata experienta mea olfactiva sa devina una foarte placuta. Aldehyde 44 nu cred ca mi se potriveste neaparat, dar ma bucur mult ca mi-a deschis apetitul pentru aldehide, categorie pe care am incuiat-o cu 3 lacate demult si deja am in vizor alte cateva parfumuri cu nota asta in prim plan.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Le Labo Aldehyde 44 Dallas fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Le Labo Aldehyde 44 Dallas, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aldehyde 44 Dallas dupa Le Labo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aldehyde 44 Dallas de Le Labo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Dolce&Gabbana D&G Feminine Valentino V Absolu Montale Aoud Rose Petals Shiseido Zen Nina Ricci Les Belles de Ricci Belle de Minuit Rance 1795 D'Erje Paul Smith Sunshine Edition for Women Trish McEvoy Trish McEvoy 4 Gardenia Musk Apothia Pearl FUBU Plush Paris Hilton Passport Tokyo Huitieme Art Parfums Naiviris