Designeri » L » Floral Aldehidic « Grupuri

Baie Rose 26 Chicago Le Labo unisex

Baie Rose 26 Chicago Le Labo unisex

aldehide
fin condimentat
Baie Rose 26 Chicago Le Labo unisex Imagini Baie Rose 26 Chicago Le Labo unisex Imagini

Baie Rose 26 Chicago de Le Labo este un parfum Floral Aldehidic unisex. Baie Rose 26 Chicago a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Frank Voelkl. Parfumul prezinta mosc, cedru de Virginia, ambra, cuisoare, piper roz, trandafir, piper si aldehide.

mosc cedru de Virginia ambra cuisoare piper roz trandafir piper aldehide

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Baie Rose 26 Chicago by Le Labo.

Hippie Rose

Baie Rose 26 Chicago Recenziile parfumurilor

Este un floral ce prezinta un trandafir destul de rece si acru si totodata piperat. Nu as putea spune ca il simt aldehidic, ci doar acru. Ceea ce imi pare insa ca simt, este un strop de tamaie, pe care nu o vad listata, asadar, se poate sa fie doar iluzia olfactiva creeata de combinatia ingredientelor prezentate in lista.
Nu cred ca ma pot atasa de el... are acea acreala neplacuta pe pielea mea, si chiar daca ea se domoleste pe parcurs, totusi o simt in nas. Pe parcurs devine si usor dulceag, dar ramane piperat. Seamana ca stil cu Hippie Rose de la Heeley, are acelasi zvac, transparenta si acreala.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

Baie Rose 26 Chicago by Le Labo 1.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Le Labo Baie Rose 26 Chicago fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Le Labo Baie Rose 26 Chicago, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Baie Rose 26 Chicago dupa Le Labo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Baie Rose 26 Chicago de Le Labo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Hermes Caleche Caron Nocturnes de Caron Tommy Hilfiger T Girl Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - Miroir des Secrets Carthusia Aria di Capri Worth Je Reviens Molyneux Gauloise Tommy Hilfiger Tommy Girl Summer Cologne 2005 Weil Zibeline Serge Lutens L’Eau Serge Lutens Naj-Oleari Naj-Oleari Arrogance Arrogance Les Perfumes Fleur de Crystal