Designeri » L » Chypre Floral « Grupuri

Iris 39 Le Labo unisex

Iris 39 Le Labo unisex

Iris 39 de Le Labo este un parfum Chypre Floral unisex. Iris 39 a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Frank Voelkl. Parfumul prezinta stanjenel, paciuli, mosc, lamaie verde, trandafir, ylang-ylang, violeta, ghimbir, cardamom si zibeta.

stanjenel paciuli mosc lamaie verde trandafir ylang-ylang violeta ghimbir cardamom zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Iris 39 by Le Labo.

1889 Moulin Rouge

Iris 39 Recenziile parfumurilor

Am auzit ca aceasta casa de parfumuri, creeaza parfumuri sofisticate si frumoase. Aceasta este si parerea mea acum! Se simte foarte bine ca este un parfum calitativ si frumos.
Este un parfum despre un iris cremos, dar uscat in acelasi timp, un iris insotit de o violeta discreta, dar asprit putin de paciuli si cardamon. Inceputul este putin acrisor de la lima, dar nu este urat, insa apoi acest miros dispare si ramane mirosul pudrat-usor aspru. Are defapt un miros pregnant ca de make-up si asta pentru mine este un plus mare. Parfumul imi seamana putin ca miros si mai mult ca stil cu Moulin Rouge de la Histoires de Parfums, dar acela are si o pruna uscata pregnanta, acesta nu... Iris 39 este parca mai omogen, fara stridente, mai echilibrat.
Siajul este moderat, dar persistenta este buna. Imi place! Evaluare: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Le Labo Iris 39 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Le Labo Iris 39, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Iris 39 dupa Le Labo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Iris 39 de Le Labo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Bond No 9 Bryant Park Sisley Eau du Soir Yves Rocher En Avril Un Soir Miss Sixty Miss Sixty Rock Muse Clinique Aromatics Elixir Sheer Velvet Philtre Sensuel Germaine Monteil Royal Secret Pierre Cardin Choc de Cardin Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Dioressence Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Diorella Infusion Organique Sands of Morocco Sisley Eau du Soir 2010 Stefano Canturi Canturi