Designeri » L » Pielarie « Grupuri

Sekushi Lengling unisex

Sekushi Lengling unisex

Sekushi de Lengling este un parfum Pielarie unisex. Acesta este un parfum nou Sekushi a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Marc Vom Ende. Parfumul prezinta pielarie, paciuli, olibanum, mosc, vata de zahar, zmeura, caisa si lacramioare.

pielarie paciuli olibanum mosc vata de zahar zmeura caisa lacramioare

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sekushi by Lengling.

Sekushi Recenziile parfumurilor

Fructatele nu-s genul meu. Fructatele gurmande, nici atat. Si totusi, uite un parfum care nu doar ca-mi place, dar imi creeaza o stare de bine dupa primul puf.
Pe mine debuteaza cu o zmeura absolut naturala, care se combina cu zahar si miroase a spuma de zmeura, asa cum imi facea bunica in copilarie. Deja zambesc. Pana sa-mi amintesc ce varsta am acum si sa concluzionez ca e prea tineresc pentru mine, se insinueaza o nota de rasina care taie complexul celor 40+ de ani si ma baga, literal, cu nasul in epiderma. Nu, nu mai e "prea tineresc". Si iata si paciuli! Si pielaria asta fina! Deja mi se invarte capul...E o succesiune nemaipomenita de note pe care greu le-as fi crezut compatibile cu pielea mea mofturoasa si nasul figurant si fixist/fixat pe trandafir. Na, ca nu are trandafir, dar tot miroase bine! Nu, vorbesc prostii. FOARTE bine! Pe mine! Wow!
In final, raman cu o nota de pielarie amestecata cu spuma de zmeura (stiu, suna ca naiba, dar zau ca e fain de tot!!) care miroase incredibil de frumos si care mai si persista.
Merita incercat de toate cele care iubesc fruitchuli, dar si de adversarele declarate. E o surpriza extrem de placuta! Multumesc mult, Anca si Lexa!!

otisv
otisv

Nu sunt fan paciuli ca nota dominanta in parfumuri, dar acesta mi se pare cel mai reusit din ce am testat pana acum. Cu cat il port mai mult, cu atat imi place mai mult! Pe haine mirosul se pastreaza si cateva zile, fara sa se degradeze. De fapt, asa l-am si descoperit. A doua zi, o haina mirosea atat de frumos incat, prin eliminare, am concluzionat ca doar Sekushi-ul era. Frumos parfum! Il recomand din toata inima!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lengling Sekushi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lengling Sekushi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sekushi dupa Lengling. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sekushi de Lengling reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Caron Tabac Blond Chanel Cuir de Russie Missoni Missoni Uomo Montana Parfum de Peau Rance 1795 Francois Charles Daniel Hechter Caractere Acca Kappa 1869 biehl parfumkunstwerke gs02 Le Jardin Retrouve Eau de Cuir de Russie Boadicea the Victorious Complex Boadicea the Victorious Agarwood Collection Intricate Krigler Lovely Patchouli