Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Fortis Les Liquides Imaginaires unisex

Fortis Les Liquides Imaginaires unisex

oud

Fortis de Les Liquides Imaginaires este un parfum Oriental Lemnos unisex. Fortis a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Sonia Constant. Notele de varf sunt sofran, chimion, Lemn de Agar(Oud) si ulei Cypriol sau Nagarmotha; notele de mijloc sunt lemn de guaiac, cedru, Amyris si vetiver; Notele de baza sunt Ambergris, paciuli, lemn de santal, vanilie si mosc.

sofran chimion Lemn de Agar(Oud) ulei Cypriol sau Nagarmotha

lemn de guaiac cedru Amyris vetiver

Ambergris paciuli lemn de santal vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fortis by Les Liquides Imaginaires.

Black Afgano
The Library Collection Opus VII

Fortis Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

DA!DA!DA! si ce mai da,si ce mai parfum,ce mai licoare,ce mai minunatie,multumesc @andrasb pentru aceasta revelatie! Nu stiu daca pot descrie minunea olfactiva ce se afla in acest moment pe incheietura mea...cea mai frumoasa combinatie oriental-lemnoasa intalnita de mine pana acum,nisa plus mainstream,condimentele de o calitate exceptionala se amesteca fantastic cu notele lemnoase iar oud-ul care de obicei e agresiv nu se evidentiaza ci se imbina perfect cu celelalte note.Un parfum de exceptie ce-mi evoca alte timpuri,alti oameni,alta viata.SUPERB!

Nu am dat nici o nota pana acum pentru parfumuri,dar pentru Fortis dau 10/10 pentru ca merita cu desavarsire.Este cel mal frumos parfum pe care l-am mirosit in viata mea,daca il aveti si nu va place sunt aici!

Edit-Fortis este un Black Afgano mai soft,mai putin aspru,mai feminin

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Les Liquides Imaginaires Fortis fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Les Liquides Imaginaires Fortis, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fortis dupa Les Liquides Imaginaires. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fortis de Les Liquides Imaginaires reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Laura Biagiotti Venezia Tom Ford Bois Rouge Tauer Perfumes 05 Incense Extreme Ellen Tracy Ellen Tracy Aubusson man.aubusson Vegueros Vegueros Ramon Molvizar Luna Moon Sonoma Scent Studio Tabac Aurea Prada Prada Intense DSH Perfumes Jitterbug for Men DSH Perfumes Three Kings Keiko Mecheri Musc