Designeri » L » Floral « Grupuri

Manoumalia Les Nez de dama

Manoumalia Les Nez de dama

Manoumalia de Les Nez este un parfum Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Sandrine Videault. Parfumul prezinta note florale, vetiver, floarea tiare, lemn de santal, note lemnoase, ylang-ylang si ambra.

note florale vetiver floarea tiare lemn de santal note lemnoase ylang-ylang ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Manoumalia by Les Nez.

Gardenia Grand Soir

Manoumalia Recenziile parfumurilor

Este un floral exotic, ce-mi pare destul de frumos! Aduce o tiara care nu-ti ia respiratia (precum Intense Tiare de la Montale), cremoasa si fina.
Aceasta floare de tiara este bine imbracata in santal, astfel incat, parfumul imi aduce bine ca stil si putin si ca miros cu Gardenia Grand Soir, de la Parfumerie Generale, dar Manoumalia este ceva mai dulce. Ambele insa, sunt cremoase si elegante.
Ceea ce m-ar putea deranja putin la el este ca in prima ora de la pulverizare simt permanent un iz usor fermentat, acrisor, nu stiu de la ce vine, poate de la vetiver si ylang-ylang, ingrediente ce nu prea se aseaza bine pe pielea mea...
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Les Nez Manoumalia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Les Nez Manoumalia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Manoumalia dupa Les Nez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Manoumalia de Les Nez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Liz Claiborne Bora Bora Oriflame Giordani Gold Masaki Matsushima Cherry Charles of the Ritz Enjoli CoSTUME NATIONAL Scent Cool Gloss Parfumerie Generale PG15 Ilang Ivohibe Czech & Speake Rose Susanne Lang Midnight Orchid 72 Crazylibellule and the Poppies ShanghaiJava Blue Orchidee Penhaligon`s Gardenia Adolfo Dominguez Noche de Rosas Galimard Brindille