Designeri » L » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Angelo di Fiume Linari unisex

Angelo di Fiume Linari unisex

caramel
Angelo di Fiume Linari unisex Imagini

Angelo di Fiume de Linari este un parfum Floral Fructat Gurmand unisex. Creatorul acestui parfum este Mark Buxton. Notele de varf sunt cirese, zmeura, portocala si bergamot; notele de mijloc sunt ylang-ylang, iasomie, caramel, trandafir si frunze verzi; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal, rasina benzoica, mosc si paciuli.

cirese zmeura portocala bergamot

ylang-ylang iasomie caramel trandafir frunze verzi

vanilie lemn de santal rasina benzoica mosc paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angelo di Fiume by Linari.

L de Lolita Lempicka
Tendre Madeleine
Lira
Smoke

Angelo di Fiume Recenziile parfumurilor

maril
maril

Cu Angelo di Fiume am gasit gurmandul perfect pentru toamna! Dar ce gurmand! Iti lasa gura apa, cel putin mie, de fiecare data cand il folosesc.
Un parfum dulce, un dulce suav, cremos si catifelat, unde predomina caramelul si vanilia si unde fructele echilibreaza foarte bine mirosul, facand parfumul suportabil si purtabil.
Din fericire siajul este moderat si poate fi folosit fara teama ca vei face "victime" in jurul tau.
Persistenta este buna, dupa vreo doua ore dulceata se mai estompeaza, lemnul de santal dandu-i un usor aer oriental.
Pentru iubitoarele (folosesc genul feminin deoarece nu mi se pare deloc potrivit pentru un barbat chiar daca este listat unisex) de parfumuri gurmande este una dintre cele mai potrivite alegeri.

Marisi
Marisi

Cum sezonul rece ne indeamna la dulcegarii olfactive care sa nu ne aduca un surplus de calorii ci doar sa ne incalzeasca cu arome savuroase si sa ne redea zambetul pe buze, am inceput cautarile spre gurmandul perfect care sa nu fie nici prea chimic si nici prea bombastic.
Pe Angelo di fiume il clasez undeva la gurmande fine si delicate, nu la bombe calorice care iti lasa gura apa.
Desi delicat si suav, nu este deloc cuminte, se face remarcat prin ingrediente de calitate, usor cam dulci insa temperate de ceva citrice.Inceputul imi aduce aminte de Lira, il simt putin citric, apoi fructat iar dupa ce se aseaza devine o bucurie olfactiva: caramel fin, vanilie delicata, fructe delicioase iar baza este usor cremoasa, pufoasa si calda.
Este un parfum de vreme rece, te binedispune si iti da o stare joviala si nonconformista.
Il poti purta oricand doresti sa iti colorezi ziua!!!Pentru momente de placere lipsite de vina, Angelo di fiume te va insoti cu un siaj mediu si o persistenta destul de buna.

talpas
talpas

Eleganta atemporala ! Cam asta e pentru mine ingerul fluviului. Un melanj extrem de bine realizat, dulce, dar nu proiecteaza tare, nu ti se face rau de la el :) Cand il port, am senzatia ca undeva langa mine e o farfurie cu prajituri apetisante ! Frumos, siaj delicat, longevitate moderata. Nu mi se pare potrivit pt un barbat, e f feminin. Multumesc Gabi !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Linari Angelo di Fiume fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Linari Angelo di Fiume, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angelo di Fiume dupa Linari. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angelo di Fiume de Linari reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Deborah Be Gourmand - Soft Sugar Eau Jeune Eau Jeune Rock'n Love Mojo Be Candy Juicy Couture Viva la Juicy Alain Delon Samourai Woman Love Gold Abercrombie & Fitch Wakely Lisa Hoffman Tuscan Fig Revlon Reflections Stacked Style Como Crema Pamela Anderson Malibu Day Michel Germain Sexual Blush Jeanne Arthes Amore Mio