Designeri » L » Floral « Grupuri

Aire Loco Loewe de dama

Aire Loco Loewe de dama

tropical
Aire Loco Loewe de dama Videouri
Aire Loco Loewe de dama Imagini Aire Loco Loewe de dama Imagini Aire Loco Loewe de dama Imagini

Aire Loco de Loewe este un parfum Floral de dama. Aire Loco a fost lansat in 2009. Aire Loco a fost creat de Carlos Benaim si Yves Cassar. Notele de varf sunt bergamot, piper roz, magnolie si neroli; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african, frezie, trandafir si maracuia; Notele de baza sunt paciuli, cedru de Virginia, cardamom si vanilie.

bergamot piper roz magnolie neroli

iasomie floare de portocal african frezie trandafir maracuia

paciuli cedru de Virginia cardamom vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aire Loco by Loewe.

Aire Loco Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Îmi pare a fi lipsit de orice personalitate. Se poate identifica foarte ușor cu altele în acest registru. Nu este urat. Dar e destul de sintetic și comun. Este citric și dulce în același timp. Seamănă cu o limonada în care ai scăpat mult zahar și ca sa o dregi ai pus niște flori?(Foarte) Ușor mentolate?
E drept ca vara ar putea fi drăguț căci este destul de aerisit. Debutează foarte citric și pe lângă bergamota se simte foarte bine o nota floral citrica. Adică floarea de portocal. Păcat ca încă din debut are o doza generoasa de vanilie unde mai pui și notele fructate. Nu as zice ca este maracuja. Este prea mult. E mai mult o nota generic fructata.
Are siaj bunicel pentru început apoi se diminuează treptat. Drydownul îți aduce si o frezie în compoziție. Dar nu este în prim plan.
Cam dulce. Iar floral - citric și dulce în același timp nu e chiar pe gustul meu. Dacă ar fi avut o nota lemnoasa mai pregnanta cred ca ar fi fost mai fain.
Purtătoarea : cred ca e potrivit adolescentei. Dat Tommy Girl prezintă o opțiune mult mai faina.
Locatia: cred ca este purtabil în special ziua, dar nu în situații speciale ci mai degrabă lejer, la școală sau la job.

Este un floral primavaratic, usor acrisor, dar nu prea dulce, cu note dominante de iasomie, frezie si trandafir, pe o baza de cedru. Parfumul este destul de racoritor, potrivit chiar si pentru vara, fiindca are un caracter verde. Are ingrediente destul de bune si nu se prea aseamana cu alte floral soft. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Loewe Aire Loco fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Loewe Aire Loco, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aire Loco dupa Loewe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aire Loco de Loewe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Calvin Klein Eternity Love Estée Lauder Pleasures Intense Adidas Adidas 3 Women Anna Sui Anna Sui Gai Mattiolo That`s Amore! Tattoo Lei Montale Sunset Flowers Morgane le Fay Pink DSH Perfumes L´eau (Natural) Alta Moda Real Taylor of London White Lily of the Valley L`Occitane en Provence Fleur Cherie Kesling Miss Be Bop