Designeri » L » Floral Verde « Grupuri

Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama

Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama

Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama Videouri
Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama Imagini Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama Imagini Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama Imagini Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama Imagini Quizas, Quizas, Quizas Loewe de dama Imagini

Quizas, Quizas, Quizas de Loewe este un parfum Floral Verde de dama. Quizas, Quizas, Quizas a fost lansat in 2007. Quizas, Quizas, Quizas a fost creat de Carlos Benaim si Emilio Valeros. Notele de varf sunt fructe rosii, lamaie italieneasca, cassia si coacaze negre; notele de mijloc sunt iasomie indiana, trabdafir bulgaresc si tuberoza; Notele de baza sunt paciuli, lemn de santal, ambra, vanilie de Madagascar, miere si mosc.

fructe rosii lamaie italieneasca cassia coacaze negre

iasomie indiana trabdafir bulgaresc tuberoza

paciuli lemn de santal ambra vanilie de Madagascar miere mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Quizas, Quizas, Quizas by Loewe.

Quizas, Quizas, Quizas Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Este a treia zi când îl port. În general, entuziasmul mă face să recenzez un produs după primele câteva ore de „conviețuire”, de data aceasta însă am fost prea des contrazisă de mutațiile pe care le suferă parfumul acesta pe pielea mea ca să pot spune exact „ce” e cu el. Începe citric, fresh, „crisp” e un cuvânt bun (cineva descria Cerruti 1881 drept a crisp september morning, dar cred că notelor de vârf ale lui Quizas li se potrivește la fel de bine sintagma). La un moment dat, apar și fructele, unele dulci, aproape ca în Nina, ca apoi, în dry down să devină senzual, tuberoză și miere, exact ce prețuiesc eu mai mult la un parfum. Aseară, ieșind în oraș, mi-a venit ideea să-l ajut cu puțină vanilie, să ajut, mai precis, jumătatea dulce-florală a lui să fie ceva mai potentă... efectul a fost delicios :) Ca o concluzie: e un parfum neobișnuit, mai subtil și mai elegant decât, aș zice, Euforia, cu care îl asemăn pentru că îmi invocă senzația de fresh și cald concomitent. Mierea există, nu este decorativă, deși prima impresie este de citric unisex. Îmi pare rău că nu am decât o sticluță (miniatură)...

manuelag
manuelag

Intr-adevar un floral-verde. Se simt note acrisoare fresh la inceput, iar apoi drydown-ul este incununat de iasomie. Cocaze, fructe rosii si iasomie. Un parfum cu desavarsire feminin, deloc opulent, un skinscent foarte reusit. Se simte nota de miere, dar doar atat cat sa efemineze mai mult toata compozitia. Este luminos si deschis, pretabil, zic eu, la persoane cu pigment deschis la par si piele. Cu toate astea, nu as putea sa ma declar un fan al lui, dat fiind faptul ca ador esentele tari. Nu spun ca nu ar avea personalitate, este cu siguranta frumos construit, insa nu ma convinge in totalitate. Imi aminteste cu siguranta de un altul pe care il reperez undeva in copilarie, pe vreo prietena a mamei mele.
Purtatoarea: Feminina si delicata. Fara prea mult ,,noise'' si totodata cu rafinament clasic. Culorile pastelate, pantofii nude fara toc, camasa alba si geanta bej cu fermoare aurii cred ca ar completa perfect acest parfum.
Locatia: as alege acest parfum pentru o calatorie cu avionul sau la un interviu.

Addict
Addict

Nu l-am găsit în magazine,asa ca "m-am aruncat" și l-am cumpărat.Primul puf și am fost extrem de derutată:lamaie amăruie amestecată cu cassis...nu mi-a plăcut."Iar am aruncat banii!"-am cugetat!!! După aceea,la mijloc,trandafirul bulgăresc-nimic deosebit,dar nici neplacut... DAR FINALUL a fost SUPERB-toate notele acelea din descriere(mai puțin ambra,eu nu o simt)"cantă"în drydown precum un cvintet excepțional!Și uite-așa am ajuns cu "Quizas" la o iubire în stil italian-"hate and love"...Mi-a trebuit timp și răbdare ca să-l cunosc bine si să învăț să-l iubesc pe deplin,de cand înflorește și pană se trece...Este persistent,cu siaj moderat.L-am purtat în anotimpurile reci,dar are valențe nebănuite în serile de vară!! Împarte locul 1 cu alte două parfumuri(pt.mine).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Loewe Quizas, Quizas, Quizas fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Loewe Quizas, Quizas, Quizas, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Quizas, Quizas, Quizas dupa Loewe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Quizas, Quizas, Quizas de Loewe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Chanel Chanel N°19 Annayake Annayake Pour Elle D`Orsay Tilleul Liz Claiborne Realities Original Bond No 9 Andy Warhol Union Square L`Erbolario Lily of the Valley Gai Mattiolo Be Sparkling Eau Jeune Orange Riviera Crabtree & Evelyn Lily of the Valley Floris Seringa IKKS Ikks Woman Yves Rocher Comme une Evidence Limited Edition 2010