Designeri » L » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama

Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama

fin condimentat
Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Videouri
Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini Lolita Lempicka Lolita Lempicka de dama Imagini

Lolita Lempicka de Lolita Lempicka este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Lolita Lempicka a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Annick Menardo. Notele de varf sunt violeta, iedera si anason stelat; notele de mijloc sunt stanjenel, crin Amaryllis, lemn dulce, radacina de stanjenel si cirese; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie, vetiver, mosc alb si pralina.

violeta iedera anason stelat

stanjenel crin Amaryllis lemn dulce radacina de stanjenel cirese

boabe de tonka vanilie vetiver mosc alb pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lolita Lempicka by Lolita Lempicka.

Toujours Glamour
Black Cherry

Lolita Lempicka Recenziile parfumurilor

Valentina29
Valentina29

Un parfum cald, de poveste... Pentru mine mine, un oriental condimentat spicy! Il port cand afara este frig.. Simt ca ma invaluie cu caldura lui.

bibiutza
bibiutza

Simt ca am facut un deserviciu acestui parfum cu recenzia mea anterioara si recunosc ca am gresit...l- am testat in mall si mi s- a parut ierbos ...se poate sa fi testat altceva pentru ca in sfarsit il am si sunt incantata....cirese amare....este ceva de vissssss.....eu simt ca mi- am gasit parfumul semnatura,imi place la nebunie......m- am indragostit irecuperabil si iremediabil.
Update: parfumul se răzbuna și ms pedepsește ptr recenziile anterioare cu o persistentă scăzută de o ora maxim doua...
Sunt supărată pe chimia mea și pielea mea îndărătnica care îmi răpește bucuria de a simți cu orele amestecul divin cireșe - migdale, cum face și cu linia poison spre disperarea mea.

miha.vld
miha.vld

Am avut placerea de a savura un esantion de 5 ml.Tot ce pot sa spun despre acest parfum este ca reprezinta perfect definitia expresiei,,parfum vesel si jucaus care te binedispune".Violeta se simte pana la final,cel putin pe mine,in amestec gurmand cu cirese,praline,lemn dulce.
Personal,cred ca se potriveste in aceeasi masura unei adolescente cat si unei femei in floarea varstei.
Daca nu l-ati incercat inca,dati-i o sansa!Cu siguranta va surprinde placut.De remarcat faptul ca are un pret mai mult decat acceptabil pt calitatea oferita(ma refer pe saiturile gen esun,esente,aoro)deci,ma voi cadorisi cu unul,in curand :D

roxana05
roxana05

E cel mai stilat dulce pe care l-am simțit până în momentul de față, anasonul îl echilibrează perfect. Nu îl am decât de o săptămână, însă am observat că în fiecare zi m-am uitat la el și indiferent cum am fost îmbrăcată am zis: de ce nu?
Notele de final sunt superbe, pralina își arată adevărata splendoare și chiar am asociat notele cu starea de bucurie pe care mi-o stârnește momentul deschiderii cutiei preferate de praline cu cireșe.
Longevitatea este de până la 12h, are un siaj foarte bun, iar sticluța este superbă!

Dana Maria
Dana Maria

E un parfum vesel, jucaus. Nu ma pricep foarte bine la analiza notelor, pot doar sa descriu starea pe care mi-o da. E dulce-acrisor, imi aminteste de copilarie, cand mancam corcodusele alea necoapte. In sensul ala acrisor. E un parfum delicios, nu cred ca are varsta, am auzit numai de bine de el, atat fetele tinere il lauda, cat si doamnele "in toata firea". Si unde mai pui ca e si destul de accesibil? Merita fiecare ban.

manuelag
manuelag

Cate cirese se pot pune inr-o pralina? Sau cate praline se pot pune intr-o cireasa? Ei bine, cred ca acesta a fost quest-ul pentru acest parfum! Este un gurmand desavarsit. Dulce, aromat si cu multe cirese. Si lemn dulce. Si este dulce, dulce...ca o bombonica cu fructe. Ciresele din debut nu se mai simt atat de tare la drydown. Mai mult lemn dulce, praline si condimente. Este frumos! Dar cred ca 30 ml mi-ar ajunge o viata!
Purtatoarea: Hmmmm! Greu de zis! Poate fi purtat de oricine isi doreste o stare de bine. Nu are varste. Este doar foarte jovial. Si cu siguranta va starni comentarii atat pozitive cat si negative. Nu conteaza ca esti in jeansi sau la costum, cata vreme ai esarfa roz!
Locatia: de preferat la patinoar, sau intr-o ceainarie pe vreme mohorata!

Addict
Addict

Este un parfum bun,dulce-vanilat-pudrat,deloc grețos...un festin pt.acele doamne cărora le place genul.Și chiar este gurmand,nu te mai saturi să-l adulmeci.Mie îmi pare a fi oriental-floral.Și cred că nu "vine" bine pe tinerele fete,mai bine după 30 de ani...e,cum s-ar spune,mai "coconos",fără a fi vetust.
Nu merge decat în anotimpurile reci,dacă se poate și cu o ținută mai deosebită(nu "office").Este persistent și are un siaj bun.Dacă vă place genul,nu ocoliți acest parfum!!!

Fefe30
Fefe30

Anason,iedera,lemn dulce,iris,violeta,migdale, vanilie...Un parfum minunat.

claude77
claude77

Ma mir ca nu exista nici un comentariu despre acest parfum, despre care se discuta neincetat pe toate forumurile si blogurile din tara :)Pare a fi un parfum pe care orice doamna care se respecta, il are in colectie. Nu am avut norocul sa-l testez, dar sincer mi-as dori, la cate lucruri bune am auzit despre el.

Lolita Lempicka by Lolita Lempicka 3.43 out of 5 based on 73 ratings and 9 user reviews

Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray Vial On Card for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray Vial On Card for Women
Lolita Lempicka Sample by Lolita Lempicka, .04 oz Vial sample for Men
Lolita Lempicka Sample by Lolita Lempicka, .04 oz Vial sample for Men
Sample
Lolita Lempicka Sample by Lolita Lempicka, .04 oz Eau De Parfum Vial sample for Women
Eau De Toilette 0.17oz
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum .17 oz Mini for Women
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum for women 1 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum for women 1 oz
Eau De Toilette 1.7oz
Lolita Lempicka Cologne by Lolita Lempicka, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray 1.7 oz for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray 1.7 oz for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Fraicheur EDT Spray 1.7 oz for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Fraicheur EDT Spray 1.7 oz for Men
Eau De Toilette 1oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum for women 1.7 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum for women 1.7 oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 1 oz for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 1 oz for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Lolita Lempicka Cologne by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
Eau De Parfum 3.4oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum tester for women 3.3 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum tester for women 3.3 oz
Eau De Toilette 1.7oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum for women 3.3 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka eau de parfum for women 3.3 oz
Eau De Parfum 1.7oz
Lolita Lempicka Forbidden Flower by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Lolita Lempicka Cologne by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Eau De Parfum 1.7oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray 3.4 oz for Men
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka EDT Spray 3.4 oz for Men
Eau De Toilette 2.5oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Women
Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Lolita Lempicka Forbidden Flower eau de parfum for women 3.3 oz
Lolita Lempicka Forbidden Flower eau de parfum for women 3.3 oz
Gift Set 4oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Gift Set VI. Eau De Parfum 3,4 oz Body Lotion 3,4 oz
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Lolita Lempicka Eau Du Desir by Lolita Lempicka EDT Spray 3.4 oz Limited Edition for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Lolita Lempicka Forbidden Flower by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Lolita Lempicka Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Eau De Toilette 3.3oz
Lolita Lempicka Eau Du Desir Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Lolita Lempicka Eau Du Desir Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Gift Set 3.4oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz Perfumed Velvet Cream 100ml 3.4oz 2pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lolita Lempicka Lolita Lempicka fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lolita Lempicka Lolita Lempicka, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lolita Lempicka dupa Lolita Lempicka. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lolita Lempicka de Lolita Lempicka reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dior Addict Lorenzo Villoresi Teint de Neige Hermes L’Ambre des Merveilles Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Hypnotic Poison By Kilian Back to Black Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Poison Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Robert Piguet Fracas Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Infusion d'Iris Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Pure Poison Thierry Mugler Angel