Designeri » L » Floral « Grupuri

Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama

Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama

fin condimentat
Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama Imagini Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama Imagini Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama Imagini Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama Imagini Si Lolita Eau de Toilette Lolita Lempicka de dama Imagini

Si Lolita Eau de Toilette de Lolita Lempicka este un parfum Floral de dama. Si Lolita Eau de Toilette a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt petit grain, piper roz si merisor; notele de mijloc sunt paducel, sangele voinicului si magnolie; Notele de baza sunt mosc, stanjenel si ambra.

petit grain piper roz merisor

paducel sangele voinicului magnolie

mosc stanjenel ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Si Lolita Eau de Toilette by Lolita Lempicka.

Si Lolita Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Pe mine parfumul rezista surprinzator de mult,am dat si pe haine si se simte mirosul vreo 2 zile fara sa il reaplic, desi este apa de toaleta.La primul puf nu prea am fost incantata, imi place mult cam dupa o ora cand deja s-a asezat frumos, si a doua zi dimineata cand deschid sionierul si adulmec acea ultima mireasma ramasa impregnata pe haine.

Este un floral destul de usor, ce incepe usor piperatsi acrisor ca mai apoi sa ramana un floral soft, primavaratic. Nu e cine-stie-ce, este cam comun ca miros. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

olgastefan
olgastefan

Am acum EDT-ul Si Lolita şi, dacă EDP-ul mi se pare un pic prea sharp, sfârşind dulceag, aceasta variantă are un aer lejer, de vacanţă, îmi aminteşte de senzaţia plăcută pe care o ai folosind produse after sun după o zi lungă de plajă. Mi-aş dori ca valul iniţial de piper roz să ţină mai mult, pentru că mi se pare nota cea mai interesantă de aici. Este light, dar persistă pe ţesături. Bun pentru vară, când temperaturile sunt prea mari, nici nu-ţi trebuie altceva.
Sticluţa e frumoasă şi mi se pare că surprinde foarte subtil spiritul Lolitei lui Nabokov, accesorizată feminin, dar mâncând îngheţată pe băţ şi citind, indolentă, reviste pentru adolescente...

Phyto.Chemical
Phyto.Chemical

Si Lolita este o varianta lejera de arome florale, o apa de toaleta cu note nu foarte complicate care ramane confidenta pielii.

Un inceput usor piperat si acrisor, insa in scurt timp se deschide un buchet floral destul de restrans unde cel mai bine persista stanjenelul.

Toata povestea este bine fixata pe doua elemente(ambra si mosc) care aici apar intr-o forma mult mai usoara, si cu o persistenta mai scazuta.

Fiind apa de toaleta nu te poti astepta la o trainicie prea mare din partea ei, insa o socotesc ca fiind o versiune comoda de purtat in anotimpul cel mai calduros al anului.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lolita Lempicka Si Lolita Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lolita Lempicka Si Lolita Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Si Lolita Eau de Toilette dupa Lolita Lempicka. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Si Lolita Eau de Toilette de Lolita Lempicka reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Nina Ricci Premier jour Bvlgari Eau Parfumee au The Rouge Annick Goutal Eau De Charlotte Calvin Klein Obsession Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Agent Provocateur L'Agent Christian Dior J'Adore L'Absolu Keiko Mecheri Datura Blanche Gucci Flora by Gucci Eau de Parfum Guerlain Shalimar Guerlain Shalimar Parfum Initial Cerruti 1881 Christian Dior Miss Dior Cherie Agent Provocateur Agent Provocateur Juliette Has A Gun Lady Vengeance Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Guerlain Insolence Christian Dior Dolce Vita Gucci Gucci by Gucci Eau de Toilette Guess Guess Seductive I'm Yours