Designeri » L » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Musk Lorenzo Villoresi unisex

Musk Lorenzo Villoresi unisex

Musk Lorenzo Villoresi unisex Imagini Musk Lorenzo Villoresi unisex Imagini

Musk de Lorenzo Villoresi este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Musk a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Lorenzo Villoresi. Notele de varf sunt galbanum, bergamot, cardamom si note florale; notele de mijloc sunt trandafir si muscata; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, vanilie, lichen si lemn de trandafir brazilian.

galbanum bergamot cardamom note florale

trandafir muscata

lemn de santal ambra mosc vanilie lichen lemn de trandafir brazilian

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Musk by Lorenzo Villoresi.

Miss O

Musk Recenziile parfumurilor

Parfumul e ceva special, dar cred ca ar fi fost mai usor de purtat daca era o idee mai diluat sau poate gresesc eu testandu-l in iulie pe caldura. De iesi cu el pe tine la o plimbare pe crivat intr-o zi apriga de iarna poate il percepi altfel. Seamana oarecum cu Rose Absolue de la Yves Rocher. E un mosc extrem de pudrat in amestec cu niste note dulci de trandafir uscat, cam atat simt. Miroase a talc, ulei de trandafir, sutien din dantela purtat o zi si ruj Guerlain. Un parfum retro pentru femei care poarta pe acasa papuci roz cu toc si puf de lebada.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lorenzo Villoresi Musk fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lorenzo Villoresi Musk, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Musk dupa Lorenzo Villoresi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Musk de Lorenzo Villoresi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Peau de Peche Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Musc Ravageur Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Lacoste Lacoste Pour Femme Tom Ford Noir de Noir Christian Dior Dune L`Artisan Parfumeur Havana Vanille Juliette Has A Gun Lady Vengeance Bottega Veneta Bottega Veneta Giorgio Armani Armani Code for Women Frederic Malle Portrait of a Lady Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Bois 1920 Le Voluttuose Notturno Fiorentino Amouage Memoir Woman Chanel Allure Sensuelle Cartier La Panthere Frederic Malle Dans Tes Bras By Kilian Back to Black