Designeri » L » Oriental Lemnos « Grupuri

Patchouli Lorenzo Villoresi unisex

Patchouli Lorenzo Villoresi unisex

Patchouli Lorenzo Villoresi unisex Imagini Patchouli Lorenzo Villoresi unisex Imagini Patchouli Lorenzo Villoresi unisex Imagini

Patchouli de Lorenzo Villoresi este un parfum Oriental Lemnos unisex. Patchouli a fost lansat in 1996. Creatorul acestui parfum este Lorenzo Villoresi. Notele de varf sunt lavanda si paciuli; Nota de mijloc este paciuli; Notele de baza sunt lemn de santal, vetiver, cedru, lichen, rasina benzoica, mosc si paciuli.

lavanda paciuli

lemn de santal vetiver cedru lichen rasina benzoica mosc paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Patchouli by Lorenzo Villoresi.

Patchouli Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Ei, a venit momentul sa scriu si despre Patchouli. Este primul parfum de la Viloressi pe care il testez si din pacate nu a fost deloc pe gustul meu.
Dupa cum ii spune si numele, era de asteptat sa predomine paciuli. Mult paciuli, pana la refuz. Si daca nu era suficient vin notele buruienoase de lichen, cu iz de mucegai. Lavanda nu face decat sa ii adauge asprime si sa il faca si mai greu de purtat.
Dupa ce am supravietuit primelor note parfumul se mai rotunjeste, devine mai bland, mai rasinos. Cred ca lemnul de santal e responsabil pentru imblanzirea scorpiei.
Nu il vad purtat de o femeie, desi e unisex. Si cu siguranta nu e pentru tineri.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lorenzo Villoresi Patchouli fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lorenzo Villoresi Patchouli, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Patchouli dupa Lorenzo Villoresi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Patchouli de Lorenzo Villoresi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Cartier Santos de Cartier Davidoff Zino Davidoff Prada Prada (Amber) Shiseido Feminite du Bois Elizabeth Taylor Passion for Men Parfumerie Generale PG02 Coze Oleg Cassini Cassini for Men Bois 1920 Vetiver Ambrato Lorenzo Villoresi Sandalo Diesel Only The Brave Jacques Fath Yang Imperial June Jacobs Better Love Naturel