Designeri » L » Floral « Grupuri

Teint de Neige Lorenzo Villoresi unisex

Teint de Neige Lorenzo Villoresi unisex

Teint de Neige Lorenzo Villoresi unisex Imagini Teint de Neige Lorenzo Villoresi unisex Imagini Teint de Neige Lorenzo Villoresi unisex Imagini

Teint de Neige de Lorenzo Villoresi este un parfum Floral unisex. Teint de Neige a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Lorenzo Villoresi. Notele de varf sunt iasomie, trandafir, ylang-ylang si note pudrate; notele de mijloc sunt boabe de tonka, note florale, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt heliotrop, mosc, trandafir, iasomie si zahar.

iasomie trandafir ylang-ylang note pudrate

boabe de tonka note florale iasomie trandafir

heliotrop mosc trandafir iasomie zahar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Teint de Neige by Lorenzo Villoresi.

Iris
Soavissima
Rose de Rose
Oscar
Musc

Teint de Neige Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Mult prea 'cuminte' si mult prea 'copilaresc' pentru mine,nu ca nu imi place,doar ca nu mi se potriveste sub nici un fel de forma!Am incercat,am testat de cand mi l-a daruit Zana mea Nasa intr-ale nisei(Andrada te pup) in fiecare zi,dar pur si simplu nu mi se potriveste ca si stare de spirit,vestimentatie,stil...poate am incercat prea mult,dar eu consider ca acest minunat parfum este pentru doamne/domnisoare in adevaratul sens al cuvantului,eu sunt mult prea rebela pentru a mirosi a Teint de Neige.

Edit-longevitate si siaj de invidiat

lily13ana
lily13ana

Am zis cumva ca nu mai vreau nisa? Ei bine, Teint de Neige si Etro Heliotrope fac o mica exceptie :D. Candva, nu demult, am avut un decantel de la o fata foarte draguta de pe forum care nu a facut prea multi purici la mine in garderoba deoarece eram intr-o perioada destul de instabila in ceea ce priveste parfumurile.
Imi amintesc ca Teint de Neige debuteaza cu o aroma puternica de sapun vintage sau poate de ruj vintage (daca exista asa ceva) pentru care cred ca este vinovat trandafirul care mie imi da de furca in multe parfumuri.
Este pudrat din cale-afara, lucru bun pentru mine, si cred ca ceea ce il salveaza in ochii mei (suna mai bine decat narile mele) este HELIOTROPUL pe care il iubesc in parfumuri dar nu am gasit (pentru ca nu am cautat inca) parfumul care il prezinta cel mai frumos.
Teint de Neige este un parfum frumos pe care eu il vad purtat pe o piele alba cu un ruj rosu aprins si care ma duce cu gandul la Audrey Hepburn. Cred ca este cel mai feminin parfum pe care l-am testat vreodata.

ancaan
ancaan

Cum m-am indragostit eu nebuneste de Teint de Neige...

Parfumul l-am testat prima data in magazin, pe blotter, in urma cu un an. Mi-a placut. Desigur, nu mai tineam minte exact cum miroase. Acum o luna de zile, am primit un decant din partea unei scumpe colege (Amira, te pup! :) ). L-am pulverizat pe mana. Oh, da! Foarte misto! De atunci, l-am purtat destul de des: zi, seara, nu conta. Are ceva extrem de confortabil si gratios. Moale, pufos si lemnos. Dulce, insa nu gretos. Dar m-a facut sa il iubesc cu adevarat in urma cu aproape o saptamana. Seara, invitata la un joc de Catan. Plec de acasa parfumata generos cu TdN. Pe drum, eram invaluita de norisori pufosi inmiresmati. Ce rasfat! Ajung la destinatia cu pricina si primul lucru pe care-l aud: "Bai, miroase a pastile de tantari! Ce Dzeu, am uitat aparatul in priza?". Pauza de 5 secunde. Se uita la mine pe sub spranceana: "Anca, ia vino putin! Aha! De la tine vine!" Nevermind! A doua zi, dupa vreo 20 de ore de la pulverizare, simt in camera un iz superb. Ce sa fie, ce sa fie? Incep sa ma miros: pe incheietura, pe brat, pe clavicula, pe par. Deschid cutia cu mostre. Nimic. Nu se poate, de unde vine? Cand, in coltul camerei, vad pe spatarul scaunului tricoul pe care-l purtasem cu o seara inainte. Il miros. Evrika! Acel tricou emana o boare parfumata de TdN. Ce frumos! Si acum, dupa 5 zile, inca se simte pe el. E clar, imi trebuie ditamai sticla, pentru ca TdN e o nebunie de parfum! Un mosc dulce, pudrat si cremos, de o gingasie rara :)

Maya12
Maya12

Tocmai am primit(mi-a fost daruit) un decant foarte generos de la Andrada (multumesc si aici).Nu ma pricep eu la recenzii si la identificare subtila de note, dar pot spune acum doar ca este..altceva. Sticla a curs si cum nu voiam sa irosesc nicio picatura, m-am dat cu ambalajul pe maini si picioare asa ca port prin casa o revenire puternica de copilarie uitata si amintiri de bunici cochete. Nu este old, nici gand, miroase a femeie ...alba.Simt ca va fi printre preferatele mele, pe un loc de top.L-as purta seara si in zilele mai "innegurate" in care simt nevoia unui supliment de bine si caldura. Nota 10/10.

O frumusete de parfum!! Maria, iti raman pe vecie datoare pentru ca mi-ai dat ocazia sa-l probez!
Se deschide atat de pudrat si de feeric, incat e chiar imposibil sa nu-ti placa (asta zic eu, care-s departe rau de aprecierea subtilitatilor nisei). Gratios si obsedant, este intr-adevar un parfum de zane! Nu simt nimic gurmand, doar lemnos, dar o nuanta lemnos-pudrata pe care o ador!
Imi aduce vag aminte de pudrele pe care le folosea mama, dar nu-i absolut nimic "vechi" sau babesc in parfumul asta, ci doar o armonie de alb si inocenta.
Din punctul meu de vedere, o imbinare perfecta intre mosc si heliotrop, un vis! De achizitionat urgent!!

tubykap20
tubykap20

De fiecare data cand l-am testat,faza de inceput mi-a cam dat dureri de cap. E o nota acolo la inceput foarte intepatoare pt nasul meu,nu stiu insa sa spun care.

Dupa 5 minute,incepe insa MAGIA...Se simte efectiv cum caldura pielii incepe sa isi indeplineasca rolul,acela de a ajuta notele pudrate sa sclipeasca parca in aer pe langa florile delicate. Eu nu pot spune ca asociez neaparat parfumul cu zapada,dar cand inchid ochii si imi miros incheietura parca vad un dans al florilor... Dar nu pot sa imi imaginez decat un dans lin,care curge,ceea ce ma duce cu gandul la un dans pe gheata,iar de jur imprejur "ninge" cu particule mici si sclipitoare de pudra delicata. O imagine care mi s-a format in minte si nu mai pot asocia parfumul cu altceva.

Stiu ca cineva de aici a purtat acest parfum in ziua nuntii si mi se pare alegerea perfecta. Intr-adevar o capodopera greu de egalat in a reda atat de perfect puritatea.

ala2006
ala2006

Am indragit parfumul asta inainte sa-l miros! Mi-a placut numele, felul in care arata sticla ce-l poarta si asteptarile nu mi-au fost inselate! Iubesc iarna, ador zapada iar parfumul asta imi intregeste bucuria iernii!
Acum nu-mi ramane decat sa astept nerabdatoare decantul si cu ocazia asta ii multumesc din suflet Marieidid ca mi-a facut iarna perfecta iar Craciunul viitor voi aseza o sticla intreaga sub brad.
Ii multumesc Andreisb care mi-a inteles nerabdarea si mi-a daruit o mostra din aceasta minunatie pudrata.

leila_mic
leila_mic

Eu acum testez parfumul, si tot ce imi evoca este momentul in care mami venea acasa de la serviciu, cand eram mica, si ma lua in brate ... Miroase exact la fel! A dulce, a pudra si cosmetice, a emotiile si fricile copilariei, cand stiam ca urmeaza o 'morala' dupa nazbatiile pe care le faceam ... E frumos, dar am trecut demult peste senzatiile acelea, nu cred ca vreau sa le retraiesc ...

maeda
maeda

Teint de Neige îmi aduce aminte de sertarele dulapurilor casei din vremea copilăriei mele, pe care le deschideam curioasă și nerăbdătoare ca să descopăr ce ascunde mama acolo: săpunuri, cosmetice de tot felul, bijuterii, decanturi de parfum, bombonele și o grămadă de alte nimicuri care își concentrau mirosul în micuțele sertare. Nu îl simt nici foarte dulce, nici extrem de pudrat, doar elegant, curat și vintage. Îmi place.

GIANINA ANASTASIU
GIANINA ANASTASIU

Teint de Neige... O fulgurare de flori pudrate, delicate şi diafane, aproape transparente şi totuşi atât de intense, de calde, de vii... Catifelate petale albe şi trandafirii, mângâiate de o mână fină peste care se răsfrânge un voal dantelat.
În aer plutesc miresme de aur, cuvinte nerostite, emoţii adânci tăinute în suflet, aşteptări fierbinţi...
O femeie frumoasă ca o rază de soare descoperă cu uimire că s-a îndrăgostit. Ştie că El va trece pe acolo şi îl aşteaptă. Nici nu se poate gândi la nimic, doar inima îi sparge pieptul şi o chinuie. Ar vrea să-i arate ce simte, să-i spună, să-şi strige iubirea, dar nu poate. E prea târziu pentru ea, e imposibil pentru el. Ştiu amândoi asta şi nu pot face nimic. Nu-şi spun nici o vorbă; ar fi prea dureros.
Un bărbat şi o femeie s-au întâlnit în amiaza vieţii, s-au iubit cu sufletul, fără cuvinte, fără gesturi, fără apropiere, şi-au spus totul din priviri, fără nici o nădejde, fără nici o speranţă... Iar dragostea lor curată, de culoarea zăpezii, a furat miresmele clipei când s-au întâlnit şi s-a înveşnicit în pulberea celestă cu care îngerul le-a presărat iubirea şi pe care nimeni nu o poate ucide, pentru că nu mai aparţine lumii acesteia, ci a trecut dincolo...

ralucucky
ralucucky

O nebunie de parfum! Eram zilele trecute pe strazile Venetiei cand, pe un pod, o doamna superba a lasat in urma ei acest parfum. Adulmecand-o, mi-am dat seama ca nu mai e cazul sa stau pe ganduri, am intrat in prima parfumerie si l-am achizitionat. De atunci imi tot miros incheieturile, hainele, parul si ii fac astfel pe cei din jur sa zambeasca.

Adelinasworld
Adelinasworld

Teint de Neige...ce nume plin de poezie pentru un parfum la fel de sublim. Ador parfumurile pudrate si de aceea am avut asteptari mari de la acest parfum. Nu am fost deloc dezamagita.
Nu il simt dulceag, mai degraba lemnos iar alaturarea de note florale evoca o nota pudrata atat de frumoasa incat imi vine sa il adulmec in fiecare clipa, vreau ca mirosul lui sa ma umple pe de-a intregul. Am incercat o multime de parfumuri pudrate, dar Teint de Neige are ceva diferit. Nu miroase a pudra de bebelusi, ci a feminitate. A rochii de dantela ce alinta picioare albe de femeie fericita.
Parfumul te cucereste cu gratie si delicatete, precum un iubit rabdator. Siajul mare te invaluie intr-o lume numai a ta, persistenta te face sa il iubesti mai mult.

Ohhhh, ce minunatie de parfum!!!!!!!
Debuteaza foarte pudrat, mai apoi incepand sa se si indulceasca. Este un parfum dulce, insa deloc gretos!! Este mai degraba pudrat-lemnos pe pielea mea, decat pudrat-gurmand. Are siaj fantastic, persistenta foarte buna... Of, este un parfum pentru zane!
Nota mea: 10/10

Seraphina
Seraphina

Foarte frumos, foarte elegant, ca un eter de gratie. La o rochie vaporoasa si insotit de un zambet seducator nacest parfum nu poate sa dea gres.

Teint de Neige (Culoarea zapezii) miroase a pudra. Multa pudra. Pare banal, nu? E poate cel mai DULCE parfum pe care il am si e printre cele mai persistente, aparte si iubite. Moscul si heliotropul creaza iluzia de pudra (note comune de altfel intr-o gramada de alte parfumuri si totusi...). Curat si neprihanit ca pielea Albei-ca-Zapada si dulce ca ispita, e prea frumos pentru a fi adevarat. Pe haine, pe perna, pe gat, in par...s-a impregnat pe mine si ma intregeste. Nota 10 din 10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lorenzo Villoresi Teint de Neige fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lorenzo Villoresi Teint de Neige, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Teint de Neige dupa Lorenzo Villoresi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Teint de Neige de Lorenzo Villoresi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Back to Black Christian Dior Hypnotic Poison Robert Piguet Fracas Amouage Honour Woman Christian Dior Dior Addict Robert Piguet Visa 2007 Juliette Has A Gun Lady Vengeance Thierry Mugler Alien Essence Absolue Amouage Memoir Woman Frederic Malle Carnal Flower Christian Dior Dune Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain L'Instant Magic Robert Piguet Petit Fracas Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Insolence