Designeri » L » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Tropicana Lorenzo Villoresi unisex

Vreau: 1

tropical
lactonic
Tropicana Lorenzo Villoresi unisex Imagini Tropicana Lorenzo Villoresi unisex Imagini

Tropicana de Lorenzo Villoresi este un parfum Floral Fructat Gurmand unisex. Acesta este un parfum nou Tropicana a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Lorenzo Villoresi. Notele de varf sunt piersica, ananas, magnolie, fruct tropical si osmanthus; notele de mijloc sunt maracuia, pepene, lapte, nuca de cocos si iasomie; Notele de baza sunt ylang-ylang, tuberoza, vanilie, ciocolata si mosc.

piersica ananas magnolie fruct tropical osmanthus

maracuia pepene lapte nuca de cocos iasomie

ylang-ylang tuberoza vanilie ciocolata mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tropicana by Lorenzo Villoresi.

Tropicana Recenziile parfumurilor

S.O.S. Au mama... cu o ultima suflare scriu rapid recenzia de sub norul radioactiv "Tropicana", ca in cazul in care cineva imi va duce dorul sa stie motivul disparitiei mele.

In primul rand numele e pus sa creeze confuzie, caci numai tropical nu e acest parfum, sau cel putin nu in sensul pozitiv al exoticului, al vegetatiei luxuriante pe care ne-am putea-o imagina. Asadar trebuie scos din contextul exotic din care fac parte atatea parfumuri bune si rafinate care ne plimba olfactiv pe meleaguri virgine unde bei lapte de cocos in timp ce o polinezeana silfida iti maseaza corpul cu ulei de Monoii.

Nu, Tropicana este cu totul altceva. Tropicana cred ca ar fi bun ca metoda de tortura, numai deschis capacelul mostrei si se va degaja oroarea de la sine, fara sa apesi atomizorul, n-ai nevoie bineinteles de flaconul intreg, chestia asta de 2 ml e o bomba cu care obtii toate informatiile de la prizonierii de razboi.

Materia dinauntru nu miroase nici a parfum, nici a fructe. Este o duhoare pe care daca as fi mirosit-o legata la ochi, juram ca are o masa vascos-uleioasa, ca o pacla densa si puturoasa de petrol amestecat cu reziduri alimentare. Da, Tropicana miroase a deseuri chimice, acum m-am luminat.

Probabil ca exista extracte si absoluturi si minuni scoase din fructele din piramida olfactiva oficiala, nu contest, si poate artistul chiar s-a folosit de ele, insa rezultatul e scandalos! Nu trebuiau cumva diluate, proportionate, relationate mai bine? Chiar fac un amestec triumfator maracuja cu pepenele si laptele? Numai cand ma gandesc la asocierile din lista ma doare burta. Iar cand miros parfumul pe piele indigestia e ca si asigurata.

Villoresi m-ai ucis cu asta! Parca nu e de acelasi autor care a scos o capodopera ca Teint de Neige…OK eu il iubesc imens pe acela, dar sunt constienta ca nu este indragit nici el chiar la unison de toata lumea, fiindca da, discretia nu e punctul dumneavoastra forte Signore, nu-i asa?

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lorenzo Villoresi Tropicana fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lorenzo Villoresi Tropicana, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tropicana dupa Lorenzo Villoresi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tropicana de Lorenzo Villoresi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Oscar de la Renta Oscar Fresh Vanilla Chi Miss Chi Eau Jeune Delice de Pomme Juicy Couture Viva la Juicy Tokyo Milk Parfumarie Curiosite I Want Candy Profumi del Forte Vittoria Apuana NafNaf Graffiti Vanilla Love Passport Fairy Wish Molinard 1849 Collection Iles D'Or Faberlic Chateaux de la Loire En Voyage Perfumes Carmel de Ville Ramon Molvizar Art & Gold & Perfume