Designeri » L » Floral Verde « Grupuri

Ael-Mat Lostmarch de dama

Ael-Mat Lostmarch de dama

ierbos
marin

Ael-Mat de Lostmarch este un parfum Floral Verde de dama. Ael-Mat a fost lansat in anii 2000's. Notele de varf sunt musetel, iasomie si citrice; notele de mijloc sunt iarba neagra, grozama, sare si alge; Nota de baza este mosc.

musetel iasomie citrice

iarba neagra grozama sare alge

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ael-Mat by Lostmarch.

Ael-Mat Recenziile parfumurilor

Este intr-adevar un parfum memorabil, insa... pentru mine nu neaparat in cel mai bun sens al cuvantului. Pe pielea mea miroase predominant a alge, si acelea nu sunt cele mai proaspete... nu sunt intrate in putrefactie, insa nici mult nu mai au! Are un iz acrisor ciudat si usor pudrat. Simt si musetelul, insa in cmbinatia aceasta (cu algele) nu imi pare ca da prea bine. Dar pe pielea pe care se aseaza bine (probabil pielea deschisa la culoare), se dezvolta ca un parfum pentru sezoanele calde, care miroase a mare albastra. Este totusi de o delicatete covarsitoare, asadar nu va asteptati la siaj, persistenta etc...
Evaluare (subiectiva): 5/10

Adelinasworld
Adelinasworld

Cateodata, mi se face un dor nebun de mare. Imi lipseste muzica valurilor ei, stropii sarati ce imi mangaiau pielea cand stateam pe mal cu picioarele infipte pana la glezne in nisip. Mi-e dor sa vad soarele cum se topeste in luciul apei...

Atunci, aleg sa port Ael Mat, un parfum tandru ca o mangaiere.

Pentru crearea acestui parfum, o sirena cu plete verzi a adunat cele mai delicate flori de musetel si iasomie si le-a impletit cu degetele ei subtiri si reci intr-un buchet palid, ca o acuarela pictata de un artist melancolic. Si-a scuturat apoi parul, facandu-l sa straluceasca in bataia soarelui de vara, iar din el au cazut mici cristale de sare ce au inceput sa scanteieze peste petalele florilor. Dar vai! Buchetul suav parea sa se destrame de fiecare data cand sirena isi slabea stransoarea cu care il tinea laolalta! Atunci, a decis sa impleteasca in jurul coditelor florilor, alge albastre - simbol al marii pe care o iubea atat de mult. Acum, ramane doar sa isi faca putin curaj sa il ofere muritorului care i-a furat inima.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lostmarch Ael-Mat fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lostmarch Ael-Mat, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ael-Mat dupa Lostmarch. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ael-Mat de Lostmarch reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Guerlain Too Much? L`Artisan Parfumeur Mimosa Pour Moi Givenchy Oblique Fast Forward Revlon Rouge de Revlon Lollia Breathe Perfumer`s Workshop Samba True Blue Woman Guerlain Purple Fantasy Lili Bermuda Coral Parfums 06130 Lentisque TerraNova Sakura and Green Tea Daisy Fuentes Dianoche Ocean Night Jo Malone Honeysuckle & Jasmine