Designeri » L » Oriental « Grupuri

Lann-Ael Lostmarch de dama

Lann-Ael Lostmarch de dama

lactonic

Lann-Ael de Lostmarch este un parfum Oriental de dama. Lann-Ael a fost lansat in 2007. Parfumul prezinta vanilie, fan, mar, grau si lapte.

vanilie fan mar grau lapte

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lann-Ael by Lostmarch.

La Danza delle Libellule

Lann-Ael Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

- Trezirea pui! Vino la masa.
- Mai cinci minute mamiiii.
- Hai ca ti se raceste laptele.

Ma dau jos incet din pat cautandu-mi adormita slapii si apar in usa ciufulita, cu ursuletul sub brat. De-odata ma luminez brusc la fata!
- Iupiii! Cereale cu lapte! Preferatele mele!!!
- Da mami, papa ca apoi mergem la plaja.

Cerealele au gust atat de bun impreuna cu laptele! Crocante la inceput, apoi se topesc in gura. Micul meu dejun preferat. Apoi ma spal, imbrac rochita rosie, iau plasa de fluturi, un mar in gura si fugaaaaa la plaja.

Aromele calde si naturale ale parfumului Lann-Ael evoca mirosul bland al copilariei. Nu e greu, aproape fara siaj, sta lipit de piele, un fel de second skin scent. Marul il face pentru o scurta perioada usor suculent, dar se ascunde apoi printe notele de cereale cu miros de paine de casa proaspat scoasa din cuptor si accentul cremos de lapte caldut (care poate fi de fapt un mosc). E un gurmand evident si desavarsit, privat insa de o doza mare de dulceata. Vanilia e dozata prudent din varf de ligurita, lasand amestecul sa respire.

Lann-Ael nu e promovat ca gurmand senzual, parfumul fiind pentru cei carora le priesc mirosurile atipice, cu o dulceata vaga, discreta. E dragut nimic de zis, dar am gasit altul cu mai mult zvac din aceeasi categorie: La Danza delle Libelulle de la Nobile 1942 care-mi da si o prajiturica brownie la dejun :)!

Adelinasworld
Adelinasworld

Un parfum inventiv care m-a surprins placut! Este primul parfum cu note de lapte pe care il testez si mi-a placut ce am descoperit.
In deschidere parfumul miroase a cereale cu lapte, un miros cald, dulceag, care imi da o stare de bine. Laptele nu e fiebinte, aburii sai nu umplu incaperea, caldura lui mai degraba inmoaie cerealele raspandind in jur aroma graului indulcit.
Mai tarziu se simte destul de realist fanul. Ah! Parca sunt iar in gradina bunicilor! Tare mult imi place nota aceasta!
Marul se simte si el spre final, acompaniat tot de mirosul dulceag al cerealelor cu lapte.
Imi place Lann-Ael, chiar daca nu e chiar un parfum pe care sa il porti la orice ocazie. Mai degraba l-as tine pentru mine, sa il simt doar eu si sa imi aduce aminte de zilele fara griji pierdute printre fanul rasfirat ce zace in gradina...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lostmarch Lann-Ael fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lostmarch Lann-Ael, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lann-Ael dupa Lostmarch. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lann-Ael de Lostmarch reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Oriflame Amber Elixir Juozas Statkevicius Josef Statkus Juozas Statkevicius The Body Shop Activist Tom Ford Amber Absolute Comme des Garcons Comme des Garcons Series 7 Sweet: Wood Coffee Six Scents Six Scents Series Three 6 Ohne Titel: M Mona di Orio Ambre Ava Luxe Sacred Boadicea the Victorious Intriguing Fragonard Grain de Soleil Lalique Lalique Le Parfum