Designeri » L » Oriental Condimentat « Grupuri

Akkad Lubin unisex

Akkad Lubin unisex

Akkad Lubin unisex Imagini Akkad Lubin unisex Imagini Akkad Lubin unisex Imagini

Akkad de Lubin este un parfum Oriental Condimentat unisex. Akkad a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Delphine Thierry. Notele de varf sunt mandarina, bergamot si salvie; notele de mijloc sunt cardamom, elemi, olibanum si styrax; Notele de baza sunt ambra, labdanum, vanilie si paciuli.

mandarina bergamot salvie

cardamom elemi olibanum styrax

ambra labdanum vanilie paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Akkad by Lubin.

Ambre Sultan
D600

Akkad Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Aromat. Asta ar fi din punctul meu de vedere descrierea acestui parfum printr-un singur cuvant. Cred ca asa miroase intr-unul din numeroasele temple inchinate zeitei sanatatii sau fertilitatii. Stiu ca in trecut se ardeau salvie si tamaie pentru purificarea aerului si imbunatatirea respiratiei. La fel de bine acest parfum contine ingredientele pe care le foloseau vrajitoarele.
Notele se simt destul de bine, si a fost o surpriza placuta pentru mine ca printre condimentele cu destul de multa personalitate si tamaia fumeganda sa vad cat de bine se aseaza printre ele citricele.
Indraznesc sa spun ca este un parfum senzual si provocator. E parfum de iarna si il asortez musai cu fusta lunga si colorata, cizme, esarfa pusa neglijent si bandana pe cap. Si lumea e a mea! :)
E un parfum al culorilor vii pentru ca iti deschide simturile si iti provoaca imaginatia.
Poate fi purtat si de un barbat, nu zic nu, dar uite ca nu vreau sa-l impart cu el :)
Siaj si persistenta impecabile.
Nota 9/10

Akkad imi pare o ambra amaruie si usor barbateasca, insa calda, aromata si balsamica. Nota de olibanum ii da un iz cade tamaie aprinsa, precum si o nota pamantie. Este un parfum interesant, bine facut, dar usor masculin. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

nelly_rose
nelly_rose

Akkad e o ambra uscata, calduta, rasinoasa, condimentat-aromatica, foarte placuta si relativ usor de purtat. Nu sar scanteile ca in Ambre Sultan si nici caldura nu este atat de mare, dimpotriva are niste note racoroase care il fac mai tolerabil pentru mine. Nota de salvie cu care debuteaza mi se pare foarte frumoasa iar parfumul este dominat de ceva racoros-afumat, o combinatie intre tamaie si smirna si cred ca este rasina elemi care se simte astfel, pe langa cardamom care adauga si el o aroma de lamaie. Melanjul de condimente si rasini uscate este foarte echilibrat, nimic nu pare in plus si nimic nu pare sa lipseasca. Vanilie eu nu simt deloc, dar poate ea e cea care ii confera dulceata cat sa nu fie lipsit de ea. Rasinile ambrate sunt dozate fin, cat sa nu-mi displaca.
Este parfum de zile reci dar si caldute. Este unisex iar longevitatea este buna, siajul moderat.
Este un parfum foarte frumos si l-as purta cu drag.

Nu-mi displace smirna, chiar deloc, dar nu am gasit niciun parfum cu smirna care sa-mi placa si sa-l pot purta. As zice ca acesta este primul parfum in care mirosul de smirna este redat suficient de echilibrat cat sa-mi placa sa-l port. Poate aceasta rasina elemi, "tamaia a saracului" cum i se mai spune, care miroase undeva intre smirna si tamaie, este cheia si lacatul pentru mine.

ancaan
ancaan

Akkad a fost dragoste la primul puf. E un parfum cald si condimentat. Il miros incontinuu de cateva minute si ma tot gandesc cum sa il descriu cat mai bine...

Debuteaza cu o salvie foarte aromata, proaspat taiata, peste care se rade coja de limeta. Dupa vreo 10 minute, isi dezvaluie adevarata identitate, transformand-se intr-un parfum absolut oriental. Incepe sa se incalzeasca si devine foarte ambrat, cu subtonuri de zahar vanilat. Apare o tamaie moale, diafana si senzuala. De aici incolo, parfumul este smoky si condimentat. Cardamomul este destul de intens, dar nu intepator; dimpotriva: cred ca este ingredientul-cheie in aceasta compozitie. Ceea ce putea fi un parfum banal, asemanator cu multe altele, el il face mai interesant si mai dinamic. Se simte si un vag patchouli, o oarecare tenta pamantie si amaruie: probabil de la styrax sau labdanum.
Akkad e incitant si fierbinte. Merita descoperit si purtat in serile racoroase, cu o esarfa de casmir, palton de stofa, manusi din piele si ruj rosu-inchis.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lubin Akkad fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lubin Akkad, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Akkad dupa Lubin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Akkad de Lubin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Keiko Mecheri Attar de Roses Amouage Memoir Woman Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Serge Lutens Chergui Xerjoff More Than Words Puredistance Opardu Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Portrait of a Lady Bottega Veneta Bottega Veneta Amouage Dia pour Femme The Different Company Sublime Balkiss Frederic Malle Iris Poudre Sospiro Perfumes Erba Pura Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tom Ford Noir de Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris