Designeri » L » Chypre Floral « Grupuri

Black Jade Lubin de dama

Black Jade Lubin de dama

scortisoara
Black Jade Lubin de dama Imagini

Black Jade de Lubin este un parfum Chypre Floral de dama. Black Jade a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt galbanum, bergamot si cardamom; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie, tamaie si scortisoara; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, vanilie, boabe de tonka si ambra.

galbanum bergamot cardamom

trandafir iasomie tamaie scortisoara

lemn de santal paciuli vanilie boabe de tonka ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Black Jade by Lubin.

Black Jade Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

EDIT: E foarte interesant cum preferintele si perceptia unui parfum se pot schimba in timp... Daca la inceput Black Jade nu era tocmai pe gustul meu, m-am gasit dupa o vreme tanjind dupa el. Tamaia si cardamomul au fost dintotdeauna niste note cam dificile pentru mine, insa am invatat sa le accept, iar mai apoi sa le ador. Asadar, Black Jade s-a transformat dintr-un parfum tabu, intr-unul pe care-l iubesc.

Un parfum care, personal, imi pare a fi dominat in intregime de cardamom. Acesta se simte inca de la inceput, putin acidulat de la bergamota, dupa care se mai domoleste. Trandafirul incepe sa infloreasca, facandu-si simtita prezenta, dar tot ramane subjugat de condimente: de data aceasta cardamom si scortisoara. Si tamaie. Parfumul se indulceste pe parcurs, dezvoltandu-si o usoara latura lemnoasa si pamantie. Face parte din acele parfumuri care imi plac, le apreciez, insa nu le pot purta.

Incepe foarte condimentat si cu un strop de scortisoara. Dupa un timp de simte bine paciuli alaturi de santal si trandafir. Parfumul se mentine in acest fel destul timp, si se estompeaza apoi intr-o baza ambrata si usor vanilata. Parfumul are siaj moderat si persistenta buna!
Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lubin Black Jade fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lubin Black Jade, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Black Jade dupa Lubin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Black Jade de Lubin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Ramon Monegal Impossible Iris Robert Piguet Visa 2007 Bottega Veneta Bottega Veneta Caron Aimez - Moi Juliette Has A Gun Lady Vengeance Robert Piguet Rose Perfection Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Balenciaga Balenciaga Paris Serge Lutens Datura Noir Houbigant Quelques Fleurs Royale Lancome O de Lancome Juliette Has A Gun Citizen Queen Juliette Has A Gun Moon Dance Amouage Memoir Woman Givenchy Ysatis Isabey Isabey Fleur Nocturne By Kilian Beyond Love Giorgio Armani Myrrhe Impériale Isabey Isabey Gardenia Frederic Malle Portrait of a Lady