Designeri » L » Citric Aromatic « Grupuri

Gin Fizz Lubin de dama

Gin Fizz Lubin de dama

Gin Fizz Lubin de dama Imagini Gin Fizz Lubin de dama Imagini Gin Fizz Lubin de dama Imagini Gin Fizz Lubin de dama Imagini

Gin Fizz de Lubin este un parfum Citric Aromatic de dama. Gin Fizz a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Henri Giboulet. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi, mandarina si ienupar; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, floare de portocal african, galbanum si trandafir; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lichen, rasina benzoica si crin.

bergamot lamaie de Amalfi mandarina ienupar

stanjenel iasomie floare de portocal african galbanum trandafir

vetiver mosc lichen rasina benzoica crin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gin Fizz by Lubin.

Gin Fizz Recenziile parfumurilor

Un citric frumos si racoritor, perfect potrivit pentru zilele caniculare ale verii, insa foarte slab tehnic... :(( abia il simt pe mana si nici nu dureaza decat 2-3 ore. Poate vara se dezvolta ceva mai bine, dar acum este ca o boare...
Evaluare: 6/10

sigrid
sigrid

Dupa ce am avut ocazia sa port niste adevaraciuni citric aromatice de la Xerjoff precum Renaissance si my dearest Fiore d’Ulivo, ma delectez cu un Gin Fizz din aceeasi categorie, incercand o evaluare cat pot de corecta dupa nesansa enorma pe care o are aparand in urma acestor doi titani Xerjoff pe care i-am pomenit anterior.
Incep sa inteleg oarecum retetarul parfumurilor citric aromatice: multe citrice in deschidere, pentru senzatia de prospetime, se presara o floare-doua –trei ( trandafir, magnolie, crin, dupa posibilitati si imaginatie) , o frunza de busuioc sau menta pentru aromatizarea compozitiei iar in baza o nota lemnoasa , niste mosc , uneori ambra .
Cum am zis, e dupa posibilitati. “Famelie mare, renumeratie mica, dupa buget, Coane Lubin ” .
Casa isi face treaba , respecta reteta dar are buget mai mic si atunci probabil ca umbla pe la calitatea ingredientelor. Lubin respecta totusi clientul si meniul si ofera un citric aromatic, nimic de reprosat. Nu e el de Liga Campinilor dar am senzatia ca nici nu se pretinde a fi si asta mi l-a facut simpatic. E ca si cum un campion la ping pong ar juca o partida cu Xerjoff Nadal. N-are sansa mai departe de categoria lui dar se califica pentru cateva pase de divertisment jucate pentru Grace Kelly, care e in tribune si pentru care GIN FIZZ a fost creat.
Ca sa n-o mai lungim, G.F. e un citric aromatic de categorie usoara, facut parca dupa chipul si asemanarea celebrului cocktail din anii’50 dupa care a fost botezat . In ambele latura citrica e estompata pentru a permite ginului sa se desfasoare ( in bautura) si laturii florale sa se deschida si chiar sa predomine ( in parfum) .
Muzica pt recenzie asigurata de Lana del Rey – Slow Gin Fizz.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Lubin Gin Fizz fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Lubin Gin Fizz, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gin Fizz dupa Lubin. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gin Fizz de Lubin reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lubin Akkad Amouage Memoir Woman Nobile 1942 Ponte Vecchio W Boadicea the Victorious Ardent Memo Lalibela Puredistance Opardu The Different Company Sublime Balkiss Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Serge Lutens Rahat Loukoum Ormonde Jayne Vanille d'Iris Byredo La Tulipe Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Frederic Malle En Passant Juliette Has A Gun Lady Vengeance Histoires de Parfums 1889 Moulin Rouge Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Carner Barcelona Tardes Guerlain French Kiss Xerjoff Lira