Designeri » L » Floral « Grupuri

Luciano Soprani Donna Luciano Soprani de dama

Luciano Soprani Donna Luciano Soprani de dama

Luciano Soprani Donna Luciano Soprani de dama Imagini Luciano Soprani Donna Luciano Soprani de dama Imagini

Luciano Soprani Donna de Luciano Soprani este un parfum Floral de dama. Notele de varf sunt coacaze negre, mandarina, bergamot si piersica; notele de mijloc sunt bujor, iasomie, trandafir, prune si stanjenel; Notele de baza sunt ambra si vanilie.

coacaze negre mandarina bergamot piersica

bujor iasomie trandafir prune stanjenel

ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Luciano Soprani Donna by Luciano Soprani.

Luciano Soprani Donna Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

Este atât de perfect pentru vară. E o poțiune bine elaborată. Echilibrat, bine proporționat si te simți happy! Acesta este primul parfum Soprani achizitionat. Îmi place acest gen ...e un fel de alchimie.... Note de bujor elegant și prune delicioas, coacăze și vanilie aduc o atmosferă de petrecere. Te simți tânără, recomand oricărei vârste!

Mirunacatowl
Mirunacatowl

este un parfum cu totul expresionist. Un floral ce straluceste, extrovertit si un minunat predecesor al Valentinei lui Valentino, care o apuca pe carari mai chyprate, in directia lui Coco Mademoiselle.
Soprani Donna m-a impresionat prin folosirea perfect infranata a florilor de portocal, nici mai multe, nici mai putine decat ca sa rotunjeasca compozitia, in care rolul principal il joaca buchetul exuberant de bujori di trandafiri, improspatati si mai tare de o piersica crocanta. Rotunjimea din el e cea de urechi moi de ursulet de plus sau de gulerase albe si rotunde la colturi, asa cum aveau uniformele de scoala primara. E rotunjimea pe care o admir si la Lady Caron.
Parfumul are un siaj remarcabil si, totusi, nu ar dobora pe nimeni, pentru ca florile sunt atat de proaspete si vesele, incat cuceresc, in ciuda unei usoare obraznicii! Colac peste pupaza, mai si persista, iar dara ramasa dupa vreo 6 ore pe pielea mea poarta doar o amprenta proaspata de piersica trandafirie si delicata.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Luciano Soprani Luciano Soprani Donna fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Luciano Soprani Luciano Soprani Donna, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Luciano Soprani Donna dupa Luciano Soprani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Luciano Soprani Donna de Luciano Soprani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Etro Dianthus Giorgio Beverly Hills Giorgio Lancome Miracle White Nights Luciano Soprani Miss Soprani Nina Ricci Love in Paris Christmas 2006 Fragonard Maman Cherie Paco Rabanne Paco Rabanne Pour Elle Metal Edition Oriflame Delight Pacifica Malibu Lemon Blossom Ulric de Varens Varens essentiel Iris Romantique Caron French Cancan Krigler Pleasure Gardenia 79