Designeri » M » Floral « Grupuri

Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef de dama

Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef de dama

Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef de dama Imagini Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef de dama Imagini

Les 4 Saisons: Hiver de M. Micallef este un parfum Floral de dama. Les 4 Saisons: Hiver a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Astier. Notele de varf sunt neroli, lamaie de Amalfi si portocala; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, ylang-ylang si scortisoara; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, cedru de Virginia, migdale si vanilie.

neroli lamaie de Amalfi portocala

stanjenel iasomie ylang-ylang scortisoara

mosc lemn de santal cedru de Virginia migdale vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les 4 Saisons: Hiver by M. Micallef.

Les 4 Saisons: Hiver Recenziile parfumurilor

Uf.... nu-mi place...
Este un parfum cu miros imbacsit, greoi, cu iz vechi si prafos (nu pudrat), dulceag si greoi.
Incepe ascutit cu neroli, dar langa el simt inca de la inceput izul prafos si urat. Parca ar fi rasini, sau ceva radacina bruta de iris, dar are un aer tare inchis si murdar...
Simt apoi un strop de iasomie si ylang-ylang dulceag, dar nota prafoasa devine din ce in ce mai pregnanta si mai inecacioasa... Nu imi pare deloc reusit, il simt prea greoi si nu il asociez deloc cu iarna... poate doar cu vechiul si tristetea... Scortisoara sau alte note nu mai simt, poate doar ceva santal la final.
Siaj moderat, persistenta moderat-buna. Evaluare: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les 4 Saisons: Hiver dupa M. Micallef. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les 4 Saisons: Hiver de M. Micallef reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Miss Dior Cherie Blooming Bouquet Woods of Windsor Mimosa Renee Jasmine L`Occitane en Provence Rose Nuit de Mai Tsi-La Organic Ilang Ilang The Party The Party in Manhattan Krigler English Promenade American Beauty Beloved Red Rose Strange Invisible Perfumes Prima Ballerina L`Occitane en Provence Fleur Cherie Lord`s Jester Anthea Novaya Zarya Kuznetsky Most