Designeri » M » Oriental « Grupuri

Mon Parfum M. Micallef de dama

Mon Parfum M. Micallef de dama

Vreau: 2

caramel
Mon Parfum M. Micallef de dama Imagini Mon Parfum M. Micallef de dama Imagini Mon Parfum M. Micallef de dama Imagini Mon Parfum M. Micallef de dama Imagini Mon Parfum M. Micallef de dama Imagini

Mon Parfum de M. Micallef este un parfum Oriental de dama. Mon Parfum a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Astier. Notele de varf sunt floare de portocal african si mandarina; notele de mijloc sunt vetiver, vanilie si maracuia; Notele de baza sunt mosc, paciuli si caramel.

floare de portocal african mandarina

vetiver vanilie maracuia

mosc paciuli caramel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mon Parfum by M. Micallef.

Mon Parfum Cristal
Nuits de Noho
Angel

Mon Parfum Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Micallef ca brand merge pe parfumuri clasice, interpretari sau reinterpretari ale unor parfumuri deja consacrate, iubite, poate si reformulate in timp.Prima data m-am indragostit de Black, care desi alt parfum, mi-a adus aminte de prima mea iubire - Organza nereformulata.
Mon parfum este un Angel, cu putin din Nirmala si un strop de Nuit de Noho. Toate aceste parfumuri sunt similare dar diferite, cu mici particularitati de stil si ingrediente.
Mon parfum are acelasi paciuli impozant, acelasi caramel gurmand dar nu are dulceata, taria, maretia si opulenta lui Angel, este mai mic, mai timid si mult mai firav pe langa regele gurmandelor. Este putin mai floral-fructat, o latura pe care am intalnit-o in Nirmala.
Este un parfum de iarna, frumos, dulce si apetisant, elegant si stilat cu ingrediente bune si performante tehnice medii spre mari.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre M. Micallef Mon Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre M. Micallef Mon Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mon Parfum dupa M. Micallef. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mon Parfum de M. Micallef reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Penhaligon`s Artemisia WIDIAN II Kenzo Kenzo Amour Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Une Rose Gucci Gucci Eau de Parfum Boadicea the Victorious Intense Puredistance Opardu Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Frederic Malle Carnal Flower Grossmith Phul - Nana Giulietta Capuleti Soul Drops Jul et Mad Paris Nin-Shar Atelier des Ors Rose Omeyyade Ex Nihilo Sweet Morphine Neela Vermeire Creations Bombay Bling! Mona di Orio Lux Stéphane Humbert Lucas 777 Khôl de Bahreïn Roja Dove Enigma