Designeri » M » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Mon Parfum Cristal M. Micallef de dama

Mon Parfum Cristal M. Micallef de dama

Mon Parfum Cristal M. Micallef de dama Imagini Mon Parfum Cristal M. Micallef de dama Imagini

Mon Parfum Cristal de M. Micallef este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Mon Parfum Cristal a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Astier. Notele de varf sunt piper roz si scortisoara; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc si vanilie de Madagascar; Notele de baza sunt caramela, mosc si ambra.

piper roz scortisoara

trabdafir bulgaresc vanilie de Madagascar

caramela mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mon Parfum Cristal by M. Micallef.

Mon Parfum
Fancy

Mon Parfum Cristal Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

e un parfum foarte dulce, dar uleios, cumva similar esențelor arăbești gourmande. popcorn cu caramel! mi-am zis, la prima testare și o spun și după câteva zile de utilizare a decantului pe care îl am. e impresionant ca siaj și persistență, impresionant și pentru expectanța de a încerca un parfum ce reunește atâtea note delicioase. e ciudat că nu invocă, în ciuda combinației promițătoare, confort sau deliciu... așa ar trebui să miroase personajul negativ dintr-o dramă pentru adolescente :)

Foarte ciudat! Pe pielea mea se dezvolta ca un parfum opulent, oriental-floral, destul de aspru si lipsit de rafinament... Simt ceva floral, insa in niciun caz trandafir, plus note dulci, si note aspre, nedefimite... Nu simt nici caramela, nici scortisoara, parca ar fi cu totul alt parfum decat cel descris in notele oficiale!! Sa fie pielea mea de vina sau poate testez eu alt parfum... Imi pare complet nerafinat, parca nu ar fi nisa, parca ar fi un parfum de cucoane trecute de o anumita varsta... Siaj si persistenta foarte bune! Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre M. Micallef Mon Parfum Cristal fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre M. Micallef Mon Parfum Cristal, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mon Parfum Cristal dupa M. Micallef. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mon Parfum Cristal de M. Micallef reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Boadicea the Victorious Intense Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Memoir Woman WIDIAN IV Amouage Honour Woman Nobile 1942 Ponte Vecchio W Puredistance White Ormonde Jayne Frangipani Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain French Kiss Amouage Fate for Women Tom Ford Noir de Noir Juliette Has A Gun Oil Fiction Robert Piguet Alameda Profumum Roma Sorriso Reminiscence Tonka Roja Dove Lilac