Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Ylang in Gold M. Micallef de dama

Ylang in Gold M. Micallef de dama

Ylang in Gold M. Micallef de dama Imagini Ylang in Gold M. Micallef de dama Imagini

Ylang in Gold de M. Micallef este un parfum Oriental Floral de dama. Ylang in Gold a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Astier. Notele de varf sunt piersica, lici, note fructate, mandarina, muscata, salvie, rozmarin, pelin si portocala amaruie; notele de mijloc sunt ylang-ylang, trandafir, lemn de santal, lacramioare, magnolie si menta; Notele de baza sunt vanilie, nuca de cocos, lichen si mosc.

piersica lici note fructate mandarina muscata salvie rozmarin pelin portocala amaruie

ylang-ylang trandafir lemn de santal lacramioare magnolie menta

vanilie nuca de cocos lichen mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ylang in Gold by M. Micallef.

Casmir
Hanae Mori
Want
II

Ylang in Gold Recenziile parfumurilor

Elena Camelia
Elena Camelia

In trecere prin aeroport am avut ocazia sa miros aceasta minunatie a parfumurilor. Si atunci toata lumea s-a oprit in loc! Nu sunt eu o mare cunoscatoare a parfumurilor si nici nu am un buget indeajuns de mare pt nisa, insa acesta ma face sa imi cumpar pusculita si sa pun la ea cate putin cate putin si sa il cumpar.

Miroase a ceva cald, este dulce, dar nu gretos, si e extrem de puternic! Imi da impresia de ceva grandios si nu il vad purtat zi de zi de toata lumea la metrou, in blugi si tricou. Chiar daca e dulce cred ca poate fi purtat cu succes in orice anotimp, insa neaparat asortat cu o tinuta de pe masura lui.

Siaj Mare, longevitate Mare. Dulce, Da! Pare reteta perfecta dar are si un pret pe masura. Ca la multe parfumuri, singurul meu regret e ca nu au si sticle in variante mai mici.

* sunt 2 editii, Ylang si Ylsng in Gold. Singura diferenta dintre ele este ca cel din urma are particule de aur in el, iar cand pulverizezi, primesti si o doza de sclipici pe piele. Nu stiu cum se comporta aceasta caracteristica daca ajunge si pe haine.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre M. Micallef Ylang in Gold fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre M. Micallef Ylang in Gold, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ylang in Gold dupa M. Micallef. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ylang in Gold de M. Micallef reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Roja Dove Enigma Amouage Honour Woman Shaik Opulent Shaik Classic No 33 Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum Amouage Dia pour Femme Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Stéphane Humbert Lucas 777 Khôl de Bahreïn Chanel Allure Sensuelle La Prairie Midnight Rain Guerlain Angélique Noire La Prairie Silver Rain Roja Dove Innuendo Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia WIDIAN II Boadicea the Victorious Intense Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Puredistance Opardu Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Portrait of a Lady