Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama

Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama

Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama Imagini Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama Imagini Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama Imagini Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama Imagini Le Rivage des Syrtes MDCI Parfums de dama Imagini

Le Rivage des Syrtes de MDCI Parfums este un parfum Oriental Floral de dama. Le Rivage des Syrtes a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Patricia de Nicolai. Notele de varf sunt portocala, ananas si galbanum; notele de mijloc sunt floare de portocal african, ylang-ylang, tuberoza si tamaie; Notele de baza sunt ambra, vanilie si mosc.

portocala ananas galbanum

floare de portocal african ylang-ylang tuberoza tamaie

ambra vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Le Rivage des Syrtes by MDCI Parfums.

Le Rivage des Syrtes Recenziile parfumurilor

Daisy17
Daisy17

Pot afirma cu toata taria ca este preferatul meu din linia MDCI. Un parfum fructat, insa unul dintre cele mai bine facute pe care le-am intalnit. Predomina nota de ananas, care insa combinata cu portocala ii mai rapeste putin din dulceata, facand din eu un parfum purtabil chiar si la cele mai ridicate temperaturi. Siajul sau delicat nu face decat sa ne reaminteasca celebra replica "less is more", noi ne putem bucura de el ore bune, insa doar o imbratisare ii poate face pe cei din jurul nostru sa ne afle micul secret.Nota 10 MDCI pentru ingredientele de calitate excelenta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre MDCI Parfums Le Rivage des Syrtes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre MDCI Parfums Le Rivage des Syrtes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Le Rivage des Syrtes dupa MDCI Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Le Rivage des Syrtes de MDCI Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

MDCI Parfums Promesse de l`Aube MDCI Parfums Rose de Siwa Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle Iris Poudre Guerlain Samsara Eau de Parfum Amouage Dia pour Femme Caron Aimez - Moi Xerjoff Lira Puredistance White Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Amouage Honour Woman Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Frederic Malle Carnal Flower Lancome Tresor Montale Dark Purple MDCI Parfums Vepres Siciliennes Rance 1795 Pres de Toi Montale Roses Musk Puredistance Antonia Histoires de Parfums 1889 Moulin Rouge