Designeri » M » Floral Fructat « Grupuri

Peche Cardinal MDCI Parfums de dama

Peche Cardinal MDCI Parfums de dama

tuberoza
acorduri de cocos
Peche Cardinal MDCI Parfums de dama Imagini Peche Cardinal MDCI Parfums de dama Imagini Peche Cardinal MDCI Parfums de dama Imagini Peche Cardinal MDCI Parfums de dama Imagini Peche Cardinal MDCI Parfums de dama Imagini

Peche Cardinal de MDCI Parfums este un parfum Floral Fructat de dama. Peche Cardinal a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Amandine Marie. Notele de varf sunt pelin, piersica, nuca de cocos, mure si coacaze negre; notele de mijloc sunt tuberoza, prune si crin; Notele de baza sunt cedru de Virginia, lemn de santal si mosc.

pelin piersica nuca de cocos mure coacaze negre

tuberoza prune crin

cedru de Virginia lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Peche Cardinal by MDCI Parfums.

Peche Cardinal Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

La fel ca si cu paciuli, fug de tuberoza cat pot de repede.Ma ucide ea, tuberoza cea semeata din Fracas & Co., asa ca nu am mai incercat nicio alta tuberoza de frica.
In Peche Cardinal am fost atat de curioasa de piersica, pentru ca ador piersica din Visa, iubesc piersica in general si sa o mananc si sa o port si nu am rezistat tentatiei sa testez acest parfum minunat.Recunosc ca desi imi plac majoritatea parfumurilor MDCI, la acesta am avut o mare reticenta si rau am facut.
Parfumul intr-adevar are tuberoza si se simte din plin, dar... piersica il indulceste, il tempereaza si il face zemos si suculent. Aproape ca simt doar piersica acompaniata de putina tuberoza, atat de frumoasa incat iti face fericita orice zi, oricat de mohorata ar fi ea.
Iubesti sau urasti tuberoza, parfumul acesta este despre piersica, si nu orice piersica, una suculenta, zemoasa si parfumata in care tuberoza joaca un rol secundar, cat sa reliefeze frumusetea acestui parfum!
Siaj si persistanta bune!!!
Il poti purta in orice anotimp, oricand ai nevoie de un zambet pe fata si de multe complimente! :)

Daisy17
Daisy17

Nu am vazut un parfum cu piersica mai bun decat Peche Cardinal. E minunat intr-o seara de vara, purtat cu o rochie alba de in, se asorteaza de minune cu pielea bronzata. Contine ingrediente de o calitate ireprosabila, caracteristice casei MDCI. Punctul sau slab? Evident pretul descurajator de mare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre MDCI Parfums Peche Cardinal fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre MDCI Parfums Peche Cardinal, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Peche Cardinal dupa MDCI Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Peche Cardinal de MDCI Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

MDCI Parfums Promesse de l`Aube MDCI Parfums Rose de Siwa MDCI Parfums Le Rivage des Syrtes Puredistance Antonia Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Une Rose Caron Muguet du Bonheur MDCI Parfums La Belle Helene Xerjoff Esquel Puredistance White Maitre Parfumeur et Gantier Rose Muskissime Caron Aimez - Moi Guerlain Idylle Caron Pois de Senteur Puredistance I Robert Piguet Fracas Maitre Parfumeur et Gantier Jardin Blanc Frederic Malle En Passant Chanel Bois des Iles Xerjoff Amber Star