Designeri » M » Floral Verde « Grupuri

Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama

Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama

Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama Imagini Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama Imagini Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama Imagini Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama Imagini Un Coeur en Mai MDCI Parfums de dama Imagini

Un Coeur en Mai de MDCI Parfums este un parfum Floral Verde de dama. Un Coeur en Mai a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Patricia de Nicolai. Notele de varf sunt bergamot, petit grain, galbanum, coacaze negre si pepene; notele de mijloc sunt trandafir, muscata, mimoza, piper si coriandru; Nota de baza este mosc.

bergamot petit grain galbanum coacaze negre pepene

trandafir muscata mimoza piper coriandru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Un Coeur en Mai by MDCI Parfums.

Un Coeur en Mai Recenziile parfumurilor

anca_vezeanu
anca_vezeanu

O dimineata insorita de vara, cu trandafiri proaspeti, udati, zambile, (sau poate ca nota de zambila este de la proiectia petitgrain-ului, pentru ca nu este listata in notele oficiale) si un strop de piper, invelite intr-o mireasma usoara si cristalina de mimoza.

ala2006
ala2006

Intr-adevar un floral verde, cu usor miros de coacaze. Un parfum in care am intalnit cea mai frumoasa muscata, un parfum racoros si elegant ce mi-a adus multa bucurie si mi-a fost de mare ajutor in zilele toride de vara.
Fresh, usor amarui banuiesc de la florile galbene, fapt ce pentru mine l-a facut si mai atragator, aromat, atipic as putea spune, cu persistenta excelenta si siaj pe masura, mi-a incantat zilele atat timp cat l-am avut.
E scump intr-adevar, dar daca mi-as permite l-as cumpara fara sa stau pe ganduri.

Un floral-verde destul de amarui, probabil de la muscata ce se simte pregnant, mai ales in prima jumatate de ora. Este dominat de flori galbene, insa nu este deloc inecacios, iar nota de galbanum nu ii da aer vetust, pentru ca este intr-o cantitate decenta. Per total este un parfum foarte rafinat, insa nu este ceva nemaiintalnit ca miros, am un decant si dupa ce il voi termina nu il voi mai recumpara, nu imi pare ca merita totusi pretul enorm pe care il are...
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

Rose_selavie
Rose_selavie

Am auzit ca peste noua mari si noua tari se afla intr-un taram de basm un preafrumos parfum de casa mare. Farmecul sau topea rand pe rand inimile domnitelor si-ngenunchea toti cavalerii, iar de curand mi-a fost si mie dat sa-l cunosc.
Nascut din pudra galbena si fina de flori cu parfum dulce, rotunjit maiastru cu rasini (cu trimiteri spre Chamade Guerlain), indulcit pe-alocuri de fructe-nmiresmate (pepenele acela zemos din Parfum de Therese al casei Malle), potrivit bine cu-n ton verde aromat si piscat ironic de muscata (ca doar cineva trebuia sa ma trezeasca din visare) Un Coeur en Mai devine o poveste captivanta despre farmecul primelor flori de primavara si briza dulce care leagana verdeata cruda a naturii.
E un parfum care iubeste pielea, nu o paraseste prea grabit, ci te invaluie ore si ore in faldurile lui de note diafane, mentinandu-se chiar si mult dupa ce se sterge de pe piele... in amintirea ta si a celor din jur.
Pe jumate real, pe jumate magic, Un Coeur en Mai e unul dintre cele mai frumoase parfumuri florale testate in ultimul timp.
E "Primavara" lui Botticelli.

Un Coeur en Mai by MDCI Parfums 4.38 out of 5 based on 9 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre MDCI Parfums Un Coeur en Mai fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre MDCI Parfums Un Coeur en Mai, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Un Coeur en Mai dupa MDCI Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Un Coeur en Mai de MDCI Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Memo Kedu Frederic Malle En Passant Puredistance Opardu Terry de Gunzburg Ombre Mercure Sospiro Perfumes Erba Pura Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Xerjoff Shunkoin Puredistance White By Kilian Back to Black Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Xerjoff Lira Xerjoff Ibitira Memo Lalibela Lubin Akkad Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Mon Precieux Nectar Panouge Isabey La Route d'Emeraude Keiko Mecheri Attar de Roses