Designeri » M » Chypre Fructat « Grupuri

Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama

Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama

Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini

Vepres Siciliennes de MDCI Parfums este un parfum Chypre Fructat de dama. Vepres Siciliennes a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jeanne-Marie Faugier. Notele de varf sunt mandarina, grapefruit, portocala, piper, note verzi, cardamom, lacramioare si magnolie; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, trandafir, tuberoza, heliotrop, lichen, cedru de Virginia, ambra si floare de portocal african; Notele de baza sunt osmanthus, zmeura, cuisoare, prune, nuca de cocos, piersica, caramel, mosc si vanilie.

mandarina grapefruit portocala piper note verzi cardamom lacramioare magnolie

iasomie ylang-ylang trandafir tuberoza heliotrop lichen cedru de Virginia ambra floare de portocal african

osmanthus zmeura cuisoare prune nuca de cocos piersica caramel mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vepres Siciliennes by MDCI Parfums.

Vepres Siciliennes Recenziile parfumurilor

Daisy17
Daisy17

Un parfum total diferit de ceea ce am simtit pana acum, cu note aparent fara mare legatura intre ele, insa care se armonizaeaza perfect. Se percepe foarte clar mandarina si piersica, intr-o minunata combinatie mai degraba potrivita vara decat in toiul iernii. De fiecare data cand il port imi vine sa imi mananc mana una l-am aplicat, e zemos, dulceag, placut, revigorant si foarte finut. Desi se regaseste listat nota de caramel, eu nu o percep absolut deloc, poate in sezonul cald, cine stie.
Longevitatea e foarte buna, undeva peste 8 ore, insa nu proiecteaza aproape deloc, ramanand aproape de piele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre MDCI Parfums Vepres Siciliennes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre MDCI Parfums Vepres Siciliennes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vepres Siciliennes dupa MDCI Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vepres Siciliennes de MDCI Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Dia pour Femme Byredo Bal d'Afrique Serge Lutens Fourreau Noir Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Rose Nacree du Desert Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Frederic Malle Iris Poudre Frederic Malle Lipstick Rose Amouage Amouage Gold pour Femme Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire California Reverie Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Mon Exclusif Guerlain Rose Barbare Nobile 1942 Ponte Vecchio W Carner Barcelona Cuirs Serge Lutens Chergui Chanel Coco Eau de Parfum