Designeri » M » Chypre Fructat « Grupuri

Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama

Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama

Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini Vepres Siciliennes MDCI Parfums de dama Imagini

Vepres Siciliennes de MDCI Parfums este un parfum Chypre Fructat de dama. Vepres Siciliennes a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jeanne-Marie Faugier. Notele de varf sunt mandarina, grapefruit, portocala, piper, note verzi, cardamom, lacramioare si magnolie; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, trandafir, tuberoza, heliotrop, lichen, cedru de Virginia, ambra si floare de portocal african; Notele de baza sunt osmanthus, zmeura, cuisoare, prune, nuca de cocos, piersica, caramel, mosc si vanilie.

mandarina grapefruit portocala piper note verzi cardamom lacramioare magnolie

iasomie ylang-ylang trandafir tuberoza heliotrop lichen cedru de Virginia ambra floare de portocal african

osmanthus zmeura cuisoare prune nuca de cocos piersica caramel mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vepres Siciliennes by MDCI Parfums.

Vepres Siciliennes Recenziile parfumurilor

Daisy17
Daisy17

Un parfum total diferit de ceea ce am simtit pana acum, cu note aparent fara mare legatura intre ele, insa care se armonizaeaza perfect. Se percepe foarte clar mandarina si piersica, intr-o minunata combinatie mai degraba potrivita vara decat in toiul iernii. De fiecare data cand il port imi vine sa imi mananc mana una l-am aplicat, e zemos, dulceag, placut, revigorant si foarte finut. Desi se regaseste listat nota de caramel, eu nu o percep absolut deloc, poate in sezonul cald, cine stie.
Longevitatea e foarte buna, undeva peste 8 ore, insa nu proiecteaza aproape deloc, ramanand aproape de piele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre MDCI Parfums Vepres Siciliennes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre MDCI Parfums Vepres Siciliennes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vepres Siciliennes dupa MDCI Parfums. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vepres Siciliennes de MDCI Parfums reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Sospiro Perfumes Erba Pura Amouage Dia pour Femme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Serge Lutens Fourreau Noir Frederic Malle Iris Poudre Byredo Bal d'Afrique Frederic Malle Lipstick Rose Frederic Malle Carnal Flower Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire California Reverie Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Jardins de Bagatelle Amouage Amouage Gold pour Femme Xerjoff Lira By Kilian Back to Black Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Cartier La Panthere Serge Lutens Chergui