Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Truth or Dare by Madonna Naked Madonna de dama

Truth or Dare by Madonna Naked Madonna de dama

cacao
Truth or Dare by Madonna Naked Madonna de dama Imagini

Truth or Dare by Madonna Naked de Madonna este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Truth or Dare by Madonna Naked a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Stephen Nilsen. Notele de varf sunt caprifoi, floare de piersic si neroli; notele de mijloc sunt orhidee vanilata, cacao si lacramioare; Notele de baza sunt cedru de Texas, rasina benzoica, lemn de santal australian si Lemn de Agar(Oud).

caprifoi floare de piersic neroli

orhidee vanilata cacao lacramioare

cedru de Texas rasina benzoica lemn de santal australian Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Truth or Dare by Madonna Naked by Madonna.

Truth or Dare by Madonna Naked Recenziile parfumurilor

bibiutza
bibiutza

Dezamăgire totala! Eram atât de curioasa sa aflu cum este acest parfum încât nu am rezistat și mi l-am comandat convinsa fiind de prețul decent dar mai ales de tentația care ma rodea sa aflu dacă se ridica la nivelul recenziilor și la reputația clasicului care îmi place mult.
Sticla este singurul plus din păcate, restul este dezastru, bineînțeles după opinia mea trecut prin filtrul meu olfactiv și nu numai : slab, intensitate extrem de slaba, persistentă aproape de zero...la un sfert de ora de la pulverizare nu îl mai simțeam, primul puf m- a dus cu gândul la alcool...la un lichior de proasta calitate...după se simte un pic mai blajin, dar extrem de slab.
Merge cu iepurașul de paște cadou în familie.

olgastefan

Şi eu sunt scorpion :) deci, da...

leila_mic
leila_mic

Dupa cum l-ai prezentat si descris, atat de frumos, scorpionul din mine isi doreste deja, macar sa il testeze ...

olgastefan

O femeie tăcută, glacială, sub suprafaţa marmorată a căreia arde un secret nu tocmai inocent. La Belle Dame Sans Regrets. E elegantă într-un sens un pic stânjenitor, căci ţinuta asta, oricât de scumpă ar fi fost cândva, în timp, s-a demodat. O priveşti şi îţi spui: acum 15 ani, aş fi privit rochia asta cu tângă şi invidie, acum e în toate secondurile. Poartă bijuterii de familie, un pic prea opulente pentru ceea ce poate ea acum. Te fascinează şi te lasă rece în acelaşi timp. Pentru că are toate ingredientele necesare, dar acestea se aranjează cumva, discordant, ca şi cum ar aparţine de timpi şi măsuri diferite. Cam asta ar fi, la o primă purtare, şi povestea cu Truth or Dare Naked. E o femeie elegantă din 1998 care, în 2014, e o apariţie puţin jenantă. N-o poţi acuza decât de inadecvare :) Are elemente care l-ar putea califica pe o treaptă mai sus decât ceea ce e (un parfum de celebritate) şi este inspirat de piese de bun-gust, însă calitatea mediocră a unor ingrediente, sentimentul că, la un moment dat, a trebuit încadrat într-un buget, îl readuc în matcă. E puţin vintage, miroase a altă vreme, puţin trist, puţin masculin. Îţi induce o stare de aşteptare plăcută într-o cafenea cu mobilă veche, e,cu toată melancolia lui, un moodlifter nu în sensul clasic, ci într-un sens, să-i spunem, vindecător. Nu are backgroundul ludic al lui Truth and Dare, iar erosul pe care mizează este unul mai degrabă întunecat şi misterios (dacă truth and dare e leoaica sexy, impertinentă şi expansivă, naked e scorpioana cu ochi hipnotizatori şi alură de vrăjitoare). Mie îmi place pentru că, în fond, nu îmi permit parfumurile scumpe la care visez, însă vreau mereu să miros deosebit, şi mi se pare că Naked, nefiind gurmand-fructat, nu va fi un hit. Pe de altă parte, este la fel de balsamic ca un Joop îndrăgit (Le Bain), care tocmai mi s-a terminat. Aş jura că are măcar un pic de scorţişoară (deşi nu e listată), şi baza de santal, oud, cedru îşi face treaba şi-i dă profunzime, senzaţia că „it’s more than meets the eye”. Nu e la fel de potent ca originalul dar, întrucât doresc să-l port vara, sunt, la prima vedere, mulţumită de siaj/longevitate. Are o notă uşor mentolată, pe care am mai întâlnit-o la Diamonds& Rubies şi la seria Elizabeth Taylor în general, deci Madonna e, totuşi, „a woman of the 80s”. Am citit recenzii care-l asemănau flankerelor Roberto Cavalli (Nero Assoluto) şi, da, are ceva din calitatea un pic uleioasă a acestor parfumuri. Preţul on-line e bun, însă aş recomanda testingul înainte, pentru că e, totuşi, straniu şi chiar n-aş şti cui să-l recomand şi pentru ce ocazie...

Update: îl port de 4 zile şi, descrierea poetică aside, are nişte problemuţe tehnice care mă cam dezamăgesc, mai ales că iubesc versiunea primă Truth or Dare. încep totuşi cu vestea bună: se îndulceşte şi îşi pierde din picanterie la vreo 5 minute de la pulverizare, deci izul de eau de cologne a lui Don Draper :) dispare, lăsând în urmă esenţa de floare de portocal, ambra şi caramelul. toate astea sunt însă foarte, foarte close to the skin, mi se pare că nu are niciun siaj, iar impresia aia thrilling şi deosebită, că port un parfum nou şi că parcă mai e o prezenţă cu mine în cameră, e aproape absentă (noroc că rămâne în păr, dar ce parfum nu rămâne în păr?). trebuie să recunosc că e mai celebrity scent decât primul, şi da, iubitul îl apreciază ("miroşi delicios", mai precis, "iar miroşi delicios" :) ), dar asta pentru că el are acces la mine de la distanţe de zero centimetri :))), pentru restul lumii nici nu cred că există :(

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Madonna Truth or Dare by Madonna Naked fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Madonna Truth or Dare by Madonna Naked, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Truth or Dare by Madonna Naked dupa Madonna. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Truth or Dare by Madonna Naked de Madonna reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Kenzo Flower in the Air Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Christian Dior Pure Poison Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Madonna Truth or Dare Christian Dior Dolce Vita Cartier Baiser Vole Sarah Jessica Parker Covet Burberry Body Chanel Allure Sensuelle Lalique Lalique Le Parfum Yves Rocher So Elixir Calvin Klein Obsession Burberry Burberry Brit Sheer Jean Paul Gaultier Classique Gucci Gucci Guilty Black Pour Femme Lancome La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Legere Lancome Tresor Midnight Rose