Designeri » M » Floral « Grupuri

A La Rose Maison Francis Kurkdjian de dama

A La Rose Maison Francis Kurkdjian de dama

Vreau: 2

A La Rose Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini A La Rose Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini A La Rose Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini

A La Rose de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou A La Rose a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Notele de varf sunt bergamot, lamaie si portocala; notele de mijloc sunt trandafir rosu de Turcia, trandafir de Damasc, violeta si flori; Nota de baza este cedru.

bergamot lamaie portocala

trandafir rosu de Turcia trandafir de Damasc violeta flori

cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about A La Rose by Maison Francis Kurkdjian.

A La Rose Recenziile parfumurilor

Maya12
Maya12

Un parfum cald, invaluitor care pare ca te acopera cu o mantie de petale trandafirii din prima clipa. Si totusi, parca l-am mai intalnit undeva, in trecut. Dupa multa scotoceala in amintirile olfactive, m-am oprit la un spray roz de la Fa(nu mai exista acum) si la...Cerruti 1881.
Imi place cum se "asorteaza" cu toamna, cu esarfa pufoasa de pe umerii mei si cu ceaiul din ceasca. Persistenta buna.

Rose_selavie
Rose_selavie

Un soliflor inocent care urmareste de departe firul epic al unor parfumuri rozalii gen Acqua di Parma Rosa Nobile si Rose Velours Van Cleef & Arpels, dar e mult mai suav ca ele caci acolo trandafirii sunt in grup, prind glas si canta pe mai multe voci, in vreme ce A La Rose are numai un singur bobocel mititel, plapand, cu glascior tremurator. Parca ar spune: stati ca vin si eu, cautand sa se adune si sa tina pasul.

Fiind mic si tanar, trandafirul nu are o aroma densa si catifelata. Parfumierul a caznit si slefuit cat permitea materialul roza cea mica atingand-o foarte delicat cu violete pudrate si scufundand-o in arome citrice pentru stralucire si transparenta. Astfel trandafirul ramane pur si cristalin, deci Aleluia! nu e acrisor sapunos sau necizelat. Cred ca pentru un soliflor e cat se poate de fatetat cat sa nu fie plictisitor.

Imi evoca o fetita la prima ora de balet care nu stie inca sa faca bine un plié dar e fermecatoare asa imbracata in tutu roz pudrat cu poantele ei mici si satinate. Totusi are in ea vointa, e ambitioasa. Vrea sa ajunga o mare balerina, sa i se arunce trandafiri roz ca obrajii ei la picioare pe scena. Pe acordurile vesele si antrenante de pian in timp ce repeta cu sarg plié-ul o priveste serios pe sub sprancene pe fetita aia bucalata si carliontata care face mutre caraghioase in oglinda venetiana. E micuta Kashan Rose din familia The Different Company care va ramane vesnic o imatura. A La Rose in schimb are o baza ceva mai serioasa si asta-i va asigura poate un numar mai mare de admiratori.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian A La Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian A La Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica A La Rose dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre A La Rose de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Issey Miyake L'Eau d'Issey Summer 2006 Comptoir Sud Pacifique Eau de Naphe Marks and Spencer Infusion Ellen Tracy Imagine Jo Malone Lotus Blossom & Water Lily L`Occitane en Provence Eau de la Recolte Bleue Memo Voyages Naturels - Orange Blossom From Italy Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Light L`Occitane en Provence Rose 4 Reines Nina Ricci L`Air du Temps Cristal d`Or Flirt! Flowerific Des Filles a la Vanille Musc Venitien